Zní to jako pohádka – a přitom obrázek řekne víc než tisíc slov.

03.11.2018

03.11.2018

Představujeme naši (C4C) Martinu Pupcsíkovou – pohádkovou Dr.Klaun!

Martina je oficiálně pro C4C administrativní síla – ale to je jen jedna její tvář. Martina je autorkou, vynikající marketér, pedagožka, malířka, milovnice nejen koní a psů, člověk, který umí vyrobit krásno úplně ze všeho – ale především – vychovává dvě úžasné děti.

Martina jednoho dne začala pro své děti psát na večerní čtení vlastní pohádky. Pohádky se doma tak líbily, že již brzy začala hledat, koho by svými příběhy ještě potěšila. A naše kreativní Martina znovu přišla na něco úžasného: Pod hlavičkou programu Dr.Klaun pohádky číst v nemocnicích vážně nemocným dětem, které tolik potřebují rozptýlit a potěšit od jejich bolesti a trápení.

A od nápadu k realizaci je u Martiny krátká cesta. Hned se domluvila v nemocnicích v Kladně a Kolíně. Lékaři a sestřičky její nápad nadšeně přivítali. Iniciativa se moc líbila i rodičům, takže vše mohlo krásně začít.

“Jsou to silné zážitky, se kterými se v nemocnici potkávám” říká Martina. “Jednou jsme například četla v jídelně a jedna holčička, byla již propuštěna domů a čekala na tatínka. Tatínek přišel, ale holčička odmítala jít domů, dokud pohádka a moje návštěva neskončí.

Při jiné návštěvě sestřičky poprosily Martinu, zajít za dívenkou, která již týdny ležela s vážnou nemocí a nemohla na čtení do jídelny přijít. Dívenka byla nemluvná, smutná po dlouhou dobu.

“Samozřejmě jsem po čtení v jídelně šla na oddělení, do pokoje za Karolínkou – smutným, téměř průhledným andílkem. Začala jsem číst a čtení jsme přerušovaly povídáním, dokonce jsem na její tváři vykouzlila úsměvy. Sestřičky nevěřily vlastním očím, když jsem odcházela: Karolínka se smála a povídala” dodává se spokojeným úsměvem Martina.

Ale to není pohádky konec. Nebyla by to Martina, kdyby svou myšlenku nedotáhla do dokonalosti: Martina chce své pohádky vydat knižně. A chce, aby ilustracemi ke knížce byly právě obrázky dětí, kteří je v průběhu jejího čtení v nemocnicích kreslí. Obrázků má již celou krabici. Nejlepších obrázky se ocitnou v knize spolu se jménem autora. A tyto děti dostanou knížku podepsanou osobně od Martiny. Martina se již rozhodla, že první ilustrace, která určitě v knížce bude je právě ta od Karolínky.

„Na Martinu a čtení pohádek se vždycky těšíme. Děti vždy ocení, když mají možnost se naživo setkat s někým, kdo píše pohádky, kde je „opravdová živá“ paní spisovatelka a moc si užívají pocit, že třeba jejich obrázek bude vybraný a bude v opravdové knížce. Jsme rádi, když k nám Martina jezdí, protože je klidná, milá a usměvavá a vždy přinese spoustu pohody a dobré nálady.“ komentovala Jaroslava Nováková – učitelka při oblastní nemocnici Kolín

A aby toho dobra nebylo málo, Martina se rozhodla, že část výtěžku z prodeje knihy půjde na konto Chance 4 Children, abychom mohli pomáhat ještě vice nemocným nebo znevýhodněným dětem.

Martino, děkujeme! S Tvými pohádkami vyhrávají všichni!!