Dunajská expedice – klaunská plavba pro charitu

26.06.2018

26.06.2018

Tři mladí muži, vlastnoručně postavený katamarán, 2 000 kilometrů, osm zemí – smích a štěstí do nemocnic na Dunaji

Znáte je jako Challengers of the East: tři kamarádi se smyslem pro dobrodružství. V roce 2015 absolvovali svoji spanilou jízdu ve stařičkém Favoritu až do dalekého Mongolska. Během 40 dní ujeli 22 000 kilometrů a o svých zážitcích napsali knihu. Nyní se chystají na další výzvu. Je to hodně různorodá trojice: Oliver – umělecký kovář, který dělá klauna v nemocnicích v rámci programu Dr. Klaun pro Chance 4 Children; Jakub – postgraduální student chemie a Vašek, který se věnuje 3D modelování a 3D tisku.

A o čem je jejich nové dobrodružství? Vydávají se na 2 000 kilometrů dlouhou cesty po proudu Dunaje až do Černého moře. Pojedou na vlastnoručně zhotoveném katamaránu. Jejich cílem je nejen dojet, ale také pomoct dětem hospitalizovaným v nemocnicích ve Střední Evropě. Pomoc chtějí tím, že se pokusí upozorňovat na význam léčby smíchem a chtějí vybrat prostředky na projekt Dr.Klaun. Na řeku se vydají 30. června pod přehradou Gabčíkovo na Slovensku, odkud se pokusí doplout až do Konstance, rumunského města na břehu Černého moře. U cíle by chtěli být někdy kolem 20. července. Cestou po proudu se zastaví v Budapešti, Bělehradě a Konstanci s misí Dr.Klauna: budou rozdávat radost dětem v místních nemocnicích.

„Naše první cesta do Mongolska, ač byla zábavná a dobrodružná, postrádala něco, co by jí dalo význam“, říká Oliver. „Řekl bych, že vyšší cíl je to, čím se liší Expedice Dunaj od mongolské výpravy. To je to, co našemu cestování chybělo.“ Oliverova práce s dětmi v pražských nemocnicích je to, co pomohlo výpravě přerůst z obyčejné hec akce do cesty s konkrétním cílem.

Tým tří dobrodruhů teď hledá sponzory a partnery. Pomozte jim nejen doplout až do moře. Pomozte jim také dát o sobě vědět, pomozte jim ale hlavně vybrat částku 500 000 Kč pro nadaci Dr. Klaun. Hledají jak mediální partnery, tak sponzory velké i soukromé, sponzory jednotlivých dní i sponzory jednotlivých úseků cesty.

Od týmu Dunajské expedice putuje speciální poděkování organizátorům Spartan Charity Race za jejich štědrý příspěvek. Díky němu mohlo plavidlo Smiley s posádkou zastavit v nemocnicích v Bratislavě (Slovensko) a Budapešti (Maďarsko) a rozdávat tam radost a smích vážně nemocným dětem. V aktualitách projektu Darujme (klikněte ZDE) najdete fotografie z návštěvy nemocnic. A kliknutím TADY se dočtete více o spolupráci C4C a Spartan.

Chcete být také součástí velké plavby? Prosíme podpořte nás na portálu Darujme: https://www.darujme.cz/projekt/1200961