Dr. Klaun


Program Dr. Klaun je první a originální klaunskou iniciativou  v České republice – již od roku 1999!

Program Dr. Klauna velmi doporučuje Jana Vítová, hlavní psycholog dětské hematologie a onkologie v motolské nemocnici. Říká:

„Jménem našich pacientů, dětí na oddělení hematologie a onkologie, bychom rádi srdečně poděkovali za Vaši dlouhodobou spolupráci. Vaše velmi zábavné programy pro děti se již staly nedílnou a vysoce kvalitní součástí naší psychologicko-sociální péče o mladé pacienty na naší klinice.“

SMÍCH UZDRAVUJE!

„Smích je nejlevnější a nejúčinnější všelék, který činí divy.“
(Bertrand Russel)

„Starat se o bližní nejen zlepší náladu, ale i svět.“
(Dr. Patch (Flastr) Adams)

„Radostné srdce hojí rány.“ (Přísloví 17:22)

Iniciativa Doktora Klauna již od jara roku 1999 aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v České republice při překonávání traumatu z dlouhodobého pobytu v nemocničním prostředí.

V rámci programu Doktora Klauna, inspirovaného výzkumem Dr. Huntera „Flastra“ Adamse ve Spojených státech, pracuje tým nadšených klaunů ruku v ruce s lékaři a zaměstnanci dětských onkologických klinik a oddělení. Práce a výzkum Dr. Adamse si vysloužila celosvětový ohlas a byla zvěčněna filmem „Doktor Flastr“ s Robinem Williamsem v hlavní roli.

Dobrá nálada, smích a chichot obklopují naše klauny, kamkoli přijdou. Léčba smíchem napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům malých pacientů. Dovoluje jim zapomenout na jejich kolikrát nevyléčitelné choroby a cizí nemocniční prostředí, ve kterém se ocitli.

To, že smích je jedním z nejlepších léků, samozřejmě není nic nového. Prastará přísloví jako např.: „radostné srdce hojí rány“ (Přísloví 17:22) toto dosvědčují. Teprve nedávno však byla léčivá hodnota smíchu doložena mnoha váženými vědci tohoto oboru.

Podle jejich zjištění může radost a smích:

  • urychlit přirozené uzdravující procesy
  • pozitivně ovlivnit imunitní systém
  • stimulovat správné dýchání
  • posílit vůli k životu
  • uvolnit skryté uzdravující síly

Tým Doktora Klauna se skládá výhradně z dobrovolníků a pomocníků, oddaných pomoci dětem v jejich boji proti nemocem a chorobám.

„Nemůžeme dělat velké věci, pouze malé věci s velkou láskou.“ (Matka Tereza)

Doktor Klaun a jeho existence z velké míry závisí na štědrosti osob a firem.

I Vy se můžete aktivně zapojit, snížit utrpení a přinést štěstí a smích do života dětí v nemocnicích a ústavech: staňte se příznivcem programu Doktora Klauna!

Můžete nám pomoci tím, že:

  • nás podpoříte finančně,
  • pomůžete s: s hračkami, skládačkami, plyšovými zvířátky, počítačovými hrami, filmy pro děti, výchovně-vzdělávacími pomůckami, knihami atd.
  • povíte o Doktoru Klaunovi svým přátelům, kolegům a známým

Upozornění:
Jestliže se nám rozhodnete zaslat výše uvedené věci, přesvědčte se, že jsou ve velmi dobrém stavu, umyté (vyprané) a čisté. Je to zvláště důležité pro děti, které jsou na onkologii či podstupují chemoterapii a jejich imunitní systém je oslabený.

Potřebujete-li pomoc nebo chcete bližší informace, kontaktujte nás na adrese: dr.clown@c4c.cz nebo nám přímo zavolejte na tel. číslo +420 777 352 370

S pozdravem tým Dr. Klauna