Projekt Ruku v Ruce propojuje domov důchodců v Úvalech a dětský domov Klánovice

19.08.2019

 

V sobotu 25. května jsme si užili krásné odpoledne v domově pro seniory v Úvalech, kam nás doprovodily děti z dětského domova v Klánovicích, aby se setkaly s babičkami a dědečky a vychutnaly si společné chvíle a kouzelné představení klaunů Dr. Klauna.

A rozhodně bylo na co se podívat! Klauni byli jako obvykle úžasní a pobavili nejen vtipným příběhem malého kouzelníka, který potřeboval rozveselit, ale také svým balónkovým uměním – z barevných balónků vyráběli nejrůznější zvířata a květiny. Uhodli byste, že o ně stály nejen děti, ale i senioři? Zdá se, že v mnoha případech zůstáváme dětmi velmi, velmi dlouho – to je skvělá věc!

Bylo to nakonec velmi rušné odpoledne, protože senioři nepřijeli sami – v mnoha případech je doprovodili jejich rodinní příslušníci a jejich děti a v úžasu sledovali klaunský tým C4C, jehož nadšení je jednoduše nakažlivé. Člověk cítil jejich velkou lásku a zapálení pro věc, protože to, co dělají, jim dává smysl.

„Děti se zpočátku styděly, ale pak stud opadl a všichni si setkání užili. Nejkrásnější okamžik z mého pohledu nastal, když jsme spolu hráli na hudební nástroje a zpívali jsme píseň o lásce,“ říká Michaela Kubicová, která se sem bude pravidelně vracet, aby pokračovala v iniciativě Ruku v Ruce Dr. Klauna. Pod jejím vedením se budou v nadcházejícím školním roce setkávat děti a senioři pravidelně jednou za měsíc, aby spolu strávili vzájemně obohacující chvíle.

Celý program se mi moc líbil,“ říká Tereza Bártová, jedna z pečovatelek v domově pro seniory v Úvalech. „Nejvíc asi opravdu společné muzicírování. Že se všichni zapojili, malí, velcí, i návštěvy. Myslím, že všichni cítili přátelskou atmosféru a zkrátka nám bylo všem společně dobře. Občerstvení musím také velmi pochválit, jak chuťově, tak jak krásně vypadalo. Vše se tedy myslím vydařilo a těšíme se na září.

Děti si nejvíc užily balonky a malování na obličej,“ říká Kateřina Horáčková z dětského domova v Klánovicích. „A představení je rozhodně rozveselilo.“

Děkujeme také naší Janičce Šnoblové, která nám připravila skvělé občerstvení, a zaměstnancům dětského domova a domova pro seniory za jejich úžasnou spolupráci a ochotu tento projekt dovést k úspěchu.

Děkujeme společnosti Kaufland Česká Republika za podporu projektů Dr. Klaun.