Veronika je přijata!!

03.06.2019

 

Vzpomínáte si na „naši“ Veroniku, která se rozhodla zkusit přijímací řízení na svou vysněnou školu designu? Máme úžasnou zprávu!

Veronice se to podařilo!!

Zvládla splnit všechna kritéria talentových zkoušek a obstála i se svými výtvory před odbornou komisí. Díky svému lvímu úsilí a podpoře Petry Erguvanli a Martiny Pupcsikové ze C4C a akademické malířky Renáty Kaiserové si dokázala splnit svůj sen.

Rozhodně to však pro ni nebylo snadné. Nejenže musela dohnat nedostatek požadovaných prací, ale byla nucena překonat svůj hluboký ostych a pocit, že na to nemá. Pracovala velmi tvrdě a v prostředí, kde k něčemu takovému neměla potřebnou průpravu. Nesmírně nás těší, že se jí to podařilo. A nejen nás, na svou svěřenkyni je patřičně hrdý také ředitel dětského domova v Unhošti, Mgr. Jiří Beránek.

“Vážená a milá paní Erguvanli, chtěl bych Vám, i všem, kteří se zapojili do pomoci naší Veronice, z celého srdce poděkovat. Veronice se splnil sen, dostala se po přijímacích pohovorech na obor Design interiéru a má velkou radost. Bez Vaší empatie, úsilí, pochopení a víry v to, že to dokáže, by se to jistě nepodařilo,“ napsal nám pan Beránek.

I jemu patří velký dík za to, že naše společné úsilí celou dobu podporoval. Verčina cesta tímto nekončí, právě naopak – teprve začíná. Čekají ji roky, během nichž nesmí usnout na vavřínech, a dál rozvíjet to, čeho svým úsilím a pilnou prací dosáhla.

Veroniku čeká navíc 4.6. první vernisáž v rámci výtvarného kroužku Renáty Kaiserové, na kterou ji přijedou podpořit i pan ředitel s vychovatelkami, a jedno plátno bude mít také na tradičním Open Air festivalu Kladenské dvorky ve dnech 8.-9.6.2019 v rámci prací kroužku Malířská veverka,“ usmívá se Martina Pupcsiková, která Veroničinu nejistotu pozorovala v přímém přenosu. „Bude tak mít šanci začít sama sebe a svou práci vnímat jinak, důležitě – jako výtvarník, který své práce ukazuje veřejně. Porovnat se s ostatními a chytit motivaci do dalších děl.“

Veroniko, přejeme ti mnoho štěstí!

 

Zuzana Šrámková