C4C Bowling s hvězdami televize Nova!

22.04.2008

Opět nastal onen čas v roce, kdy se 50 dětí z moravských dětských domovů setkává se svými oblíbenými TV hvězdami – a spolu s nimi bojují o vítězství na drahách Planet Bowlingu v brněnském nákupním centru Olympia.

Jaký každý rok i letos byly děti plny očekávání několik týdnů dopředu. „Když naše děti slyší, že se chystá Chance 4 Children (C4C) bowling, máme problém vybrat, koho tam pošleme, protože celý domov se náhle promění v místo plné malých andělů. Každý se chce kvalifikovat!“ říká Pavel Šoltys, ředitel dětského domova v Bojkovicích.

TV Nova připravila tým deseti kapitánů v čele s oblíbeným moderátorem Karlem Voříškem, aby se ujali vedení týmů dětí z dvanácti domovů. Zatímco kapitáni  čekali, až na ně přijde řada, měli spoustu času povídat si s dětmi, inspirovat je a být také trochu jejich mentory. Trvalo jen pár minut, než zdi stydlivosti padly a komunikace mezi dětmi, jejich novými kamarády a kapitány se rozjela naplno. Hvězdy byly dotčeny upřímností dětí, které zase naopak zjistily, že i „hvězdy“ jsou vlastně obyčejní, tvrdě pracující lidé. „Úplně jsem se do těch dětí zamilovala. Jsou úžasné! Kdybyste ještě někdy organizovali podobnou událost, počítejte se mnou,“ komentovala Marta Ondráčková, moderátorka Snídaně s Novou.

Kromě Karla a Marty se vedení dětských týmů ujaly legendy jako Adam Halmoši, Iveta Kořínková, Martin Písařík, Bianka Ištoková, Daniel Brown, Míša Maurerová, Lukáš Javůrek a trio Romantic z X Factoru. Všem jim patří velké „děkujeme“ za jejich účast a oběť ve prospěch dětí.

Zasvěcenci již vědí, že bowlingové turnaje Chance 4 Children nejsou zaměřené jen na zábavu, přestože ta je nedílnou součástí každé takovéto akce. Turnaje spadají pod program Springboard to Life a jsou důležitým nástrojem pro integraci a motivaci zúčastněných dětí, z nichž většina je ochuzená o „normální“ dětství. Možnost skutečně osobního setkání s jejich idoly a TV hvězdami slouží jako katalyzátor v jejich boji za úspěch v životě. „V podstatě jsem se dnes dozvěděl, že k úspěchu v životě je potřeba tvrdá práce,“ říká Petr (16), který celé své dětství strávil v dětském domově. „Myslím, že s trochou disciplíny se můžu stát čímkoli, bez ohledu na to, kde jsem vyrůstal.“

Podobně jako u předchozích akcí připravilo vedení Planet Bowlingu přepychové občerstvení ve formě švédských stolů, které se prohýbaly pod jídlem a nápoji. Mrazák byl byl plný zmrzliny, dost pro všechny zúčastněné děti. „Děti nemohou takhle závodit s prázdným žaludkem,“ usmívá se Martin Kadlec, generální ředitel Planet Bowlingu, který svoji podporu každoročních akcí C4C bere velmi vážně.

Na konci dne byly vítězům předány hodnotné ceny, ale ani ostatní účastnící nepřišli zkrátky a dostali speciální dárek jako upomínku na tuto akci. To platilo i pro tým TV Nova, kde každý kapitán získal od C4C diplom. Celkové náklady turnaje se pohybovaly kolem 61.350,- Kč, což není zase tolik, a podařilo se je pokrýt díky fundraisingu a dobré vůli sponzorů. My všichni ze C4C bychom rádi poděkovali všem, kteří přispěli a pomohli tak tento den proměnit ve zvláštní a nezapomenutelný pro všechny zúčastněné děti:

Olympia Shopping Center – www.olympia-centrum.cz
Gekko promotion s.r.o. – http://gekko-promotion.trade.cz/
EuroCup Agency s.r.o. – www.ecupa.cz
OP Tiger, spol. s r.o. – www.optiger.cz
Planet Bowling – www.planet-bowling.cz
Lingea s.r.o -. www.lingea.cz
TV Nova – www.nova.cz

Děkujeme! Bez vás bychom to nedokázali!