C4C program ROBIN HOOD 2600 párů nebo chcete-li 20 palet vysoce kvalitní sportovní a běžecké obuvi „Brooks“ ve skladu C4C!

01.05.2008

Sportovní obuv Brooks v tržní hodnotě kolem 250.000,- Euro (cca 6,25 milionu Kč) znamená pár vysoce kvalitní obuvi pro téměř každé dítě v dětských domovech (v rámci odpovídající věkové skupiny) pro jejich sportovní aktivity.

„Pokud bychom měli uvést nejčastější prosbu přicházející z dětských domovů, je to sportovní obuv,“ říká Václav Čermák, manažer projektů Chance 4 Children (C4C). Jedná se o celkem drahé vybavení, jehož pořízení ubírá nemalou část z velmi napjatých rozpočtů těchto zařízení. Následně se pak dětem nedostává odpovídající kvalitní obuv pro sportovní vyžití. To se teď změní.

Zajištění této dodávky obuvi se ukázalo jako dobrý příklad mezinárodní spolupráce několika zúčastněných organizací se sociálním cítěním a srdcem pro děti. Jako obvykle to začalo telefonátem. Telefon zvedl Manfred Franke, zakladatel a předseda C4C, na druhé straně byl bývalý prezident Rotary klubu Prague Bohemia Markus Roevenkamp. Rotary Club Prague Bohemia je jedním ze tří patronů Chance 4 Children. Markus nyní pracuje na vysoké pozici uvnitř evropského energetického giganta RWE v Záhřebu, Chorvatsko. „Měli byste zájem o pěkné tenisky pro děti?“ zeptal se Markus a z jeho hlasu se dalo vyčíst, že ještě něco přijde. Poté co Manfred samozřejmě souhlasil, protože sportovní obuv je v dětských domovech skutečně velmi potřebným artiklem, vytáhl Markus svoje eso z rukávu: podařilo se mu z Německa pro C4C program ROBIN HOOD zajistit neuvěřitelných 2600 párů vysoce kvalitní obuvi značky Brooks Running Shoes v přibližné tržní hodnotě kolem čtvrt milionu Eur. Jeho příbuzný, Raimund Möcklinghoff, který pracuje ve společnosti Brooks jako operations manager ho informoval o velkém množství obuvi, které tato společnost vyčlenila pro charitativní účely v rámci své společenské odpovědnosti. V Markusových očích nebyl pro tuto dodávku lepší partner než C4C program ROBIN HOOD.

Takhle se tedy dostaly boty, věnované německou pobočkou amerického výrobce, ke svým českým příjemcům, díky německému příteli, nyní žijícímu v Chorvatsku. Ačkoli o globalizaci může být řečeno mnohé, v tomto případě se ukázala její pozitivní tvář 🙂 Do celkového obrázku je potřeba ještě přidat mezinárodního logostického obra EMO-Trans a budete mít kompletní představu i o tom, jak boty dnes přijely bez dalších nákladů až do C4C skladu.

Věříme, že tento projekt je krásným příkladem mezinárodní, přeshraniční spolupráce mnoha jednotlivců a společností ve prospěch potřebných dětí zde ve střední Evropě. Všem zapojeným patří velký DÍK!

Zúčastnění partneři a sponzoři:

Hlavní dárce:
Brooks Sports AG, Raimund Möcklinhoff, 48155 Münster, Germany
www.brooksrunning.com

Balení a nakládka:
Loxxess Münster GmbH, Herr Michael Lorenz, Kesslerweg 10, 48155 Münster, Germany
www.loxxess.com

Doprava:
EMO Trans GmbH, Frau Katja Springmeier, Weg beim Jäger 218-22, 22335 Hamburg, Germany
www.emo.de

Logistika a koordinace:
Markus Roevekamp (bývalý prezident Rotary klubu Prague Bohemia), RWE AG, Croatia
www.rwe.com