Den zdraví in Benešov

17.06.2016
17.06.2016
Den zdraví in Benešov

Den zdraví Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, který se konal ve středu 8. června na Masarykově náměstí v Benešově v rámci Středočeských dnů zdraví pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery, obohatil svým programem také Doktor Klaun.

Stánek Doktora Klauna byl celé odpoledne doslova v obležení dětí toužících po kouzelných balónkových zvířátkách a setkání s milými klauny, kteří na dětských tvářích vykouzlili svým vtipem široké úsměvy od ucha k uchu. Velký úspěch mělo i pódiové vystoupení klaunů, které nemělo nouzi o dětské dobrovolníky. Ti se mohli doslova přetrhnout, aby klaunům na pódiu pomohli.
Díky Doktoru Klaunovi se rodiče, kteří Den zdraví navštívili se svými dětmi, nemuseli bát, že se jejich ratolesti budou nudit. Děti se bavily s Doktorem Klaunem, rodiče si mohli nechat změřit svůj krevní tlak, hladinu cukru v krvi, zjistit svou krevní skupinu nebo navštívit stánek nutriční poradny, porodnice či rehabilitačního oddělení a dalších stanovišť.

S iniciativou Doktor Klaun občanského sdružení Chance 4 Children spolupracuje Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov už řadu let. Klauni pravidelně navštěvují malé pacienty dětského oddělení, aby jim zpříjemnili jejich pobyt v nemocnici, a často na oddělení vozí také stavebnice Lego. Hračky pak zdravotnický personál může dávat dětem, které mají strach z vyšetření, nebo jsou při vyšetření naopak velmi odvážné. Dětské oddělení ve spolupráci s Doktorem Klaunem také už 8 let realizuje projekt „Nebojte se nemocnice“, jehož cílem je při krátké exkurzi žáčků základních škol zábavnou formou představit dětské oddělení, seznámit děti s tím co je může na oddělení čekat a zbavit je tak strachu z vyšetření či případné hospitalizace. (tisková zpráva nemocnice Benešov)