Dlohoočekávaný výjezd Robina Hooda do Bosny konečně připraven

15.03.2007

Po dlouhém plánování vyrazí tým Robina Hooda v pondělí 19.3.2007 konečně na dlouhoočekávaný týdenní humanitární výjezd do Bosny a Hercegoviny. Původně byl výjezd plánován na 10.3., ale byl odložen kvůli vyřízení celních záležitostí.

Tým poveze 5 tun nových oděvů a školních potřeb do všech devíti bosenských dětských domovů. Náklad odveze na nákladnímu voze, který laskavě zapůjčil pan Karel Kopecký ze společnosti IVECO Strojservis v Horních Počernicích. Rodina Kopeckých podporuje práci Chance 4 Children (C4C) již více než 10 let.

Tato dodávka v hodnotě 217.000,- Eur (6 milionů Kč) zlepší životní podmínky v bosenských dětských zařízeních. Je to poprvé, co se Chance 4 Children vydává poskytnout pomoc do Bosny a Hercegoviny. Po cestě se tým zastaví v Českých Budějovicích v místní pobočce Caritas, spolusponzora výjezdu, a složí zde zboží za 140.000,- Eur (cca 4 miliony Kč) pro potřebné děti a zařízení v jižních Čechách.

„Doufáme, že toto obrovské množství kvalitního nového oblečení, přinese dětem a dětským zařízením v Bosně skutečný prospěch,” říká Václav Čermák, C4C project manager. „Úspory, které jim takto přineseme, budu moci domovy v této chudé zemi využít na opravy a také na vzdělávací a odborné programy pro své děti.”

S českou Caritas spoupracuje C4C již několik let. Jen v roce 2005 věnovalo C4C více než 23 tun potravinové pomoci pro distribuci mezi lidmi, o které Caritas v České republice pečuje.