Kadeřnický workshop

11.05.2016
11.05.2016
Kadeřnický workshop

Zde je shrnutí od jedné paní vychovatelky z dětského domova Žatce:

16. 1. 2016 jsme poprvé navštívili kadeřnictví v Praze, které pracuje jako učňovské kadeřnictví pro Metropolitní odbornou uměleckou střední školu v Praze, vedenou p. Kočkou.
Zde se nás ujala p. H. Ciprová, vedoucí odborného výcviku.
Dívky nejprve seznámila s prostory kadeřnictví a po té je uvedla do krásného povolání, jakým určitě práce kadeřnice je.y
Hned první den si dívky navzájem zkontrolovaly kvalitu svých vlasů, vlasy si navzájem umyly, ošetřily a vyfoukaly do hladkého účesu.
13. 2. 2016 při druhém setkání již přišlo na řadu náročnější barvení.
Některý dívkám se věnovala dcera p. Ciprové Veronika, která nejprve dívkám ukázala správnou péči o nehty a pak si dívky opět navzájem mohly vyzkoušet tzv. P – shine, nehty si upravit i nalakovat.
Díky tomuto projektu využily dvě dívky z našeho dětského domova nabídku p. Kočky a přestoupily ze SOU v Kadani do Prahy.
V březnu si naše dívky ozdobily navzájem hlavy natáčkami a proměnily se v nakadeřené modelky. Tzv. „vodovou“ si vytvořily z vlasů bohaté vlny. Nejdříve se jim ruce v natáčkách trošku motaly, ale postupně se jim přece jen práci povedlo úspěšně dokončit.
V dubnu jsme se všichni společně zúčastnili Kadeřnického a kosmetického veletrhu na výstavišti v Holešovicích. Zde jsme si nechali natočit vlasy, namalovat rty, nakoupili si pracovní kosmetický materiál a viděli profesionální kadeřnice a kosmetičky při práci. Nejatraktivnější však pro nás bylo malování na tělo.
Při dalším setkání v květnu jsme si zopakovali mytí vlasů, barvení, foukání, žehlení, natáčení, prostě vše, co jsme se zatím naučili. A hlavně jsme zde oslavili osmnácté narozeniny Anety, která i díky tomuto projektu přestoupila do kadeřnické školy p. Kočky a v tomto kadeřnictví se učí budoucí profesi.

Všem zúčastněným dívkám se projekt velmi líbí, proto bude i nadále pokračovat dalšími setkáními.
Tímto děkujeme p. Wojasové z C4C za dobrý nápad a těšíme se na další spolupráci.

Hana Panýrková
vychovatelka
14. 2. 2016