Omezení související s korona virem donutily i nás v C4C myslet kreativně a hledat nestandartní řešení neobvyklých situací. Co lze udělat pro děti trpící nejen vážnou nemocí, ale nyní také extrémní izolací? Klauni, kteří je chodili rozesmívat, teď do nemocnic nesmí. Co s tím?
Odpověď zní: klaunování z plošiny! Recept je jednoduchý: Vezměte několik ochotných klaunů, kteří netrpí závratěmi, zajistěte spolupráci nemocnice, stavební plošinu a řekněte dětem, aby si stouply k oknu svého nemocničního pokoje…
Přesně tak jsme „ukuchtili“ klaunování z plošiny v kladenské nemocnici. Našim malým pacientům bylo řečeno, aby sledovali okno svého pokoje ve 4. patře – mělo se stát něco kouzelného! K jejich úžasu se, zdánlivě odnikud, objevil oblak balónků a nevěřili byste – nesl s sebou k nebi i několik klaunů, kteří k tomu všemu, jak se blížili k oknu, začali zpívat!! Vzápětí se k jejich písni přidal jásot dětí, které celou podívanou sledovaly!
Až následně bylo vidět, že klauny ve skutečnosti nenadnáší balonky, ale stojí na plošině jeřábu a blíží se k nim. Následujících 20 minut bylo plných smíchu, radosti a nadšení.
„Bylo to určitě dojemné pro všechny, děti, rodiče i zaměstnance,“ říká Martina Pupcsiková z C4C. „Jedna maminka byla velmi dojatá a měla dokonce slzy v očích. To byl super silný moment!“
Když pak klauni začali na plošině sestupovat zpět na zem a pomalu všem uvnitř mizeli z dohledu, posílaly jim děti polibky a prsty spontánně vytvořily tvar srdce. Klauni na děti v nemocnici nezapomínají. Našli způsob, jak děti potěšit a rozesmát!
P.S.: Zvláštní poděkování patří našemu dlouholetému partnerovi a mecenáši Uniservis s.r.o., v jehož čele stojí Ilja a Miloš Haškovi. Jejich stavební jeřáb „náhodou“ projížděl okolo nemocnice, když naši klauni nemohli kvůli epidemickým omezením vstoupit do kladenské nemocnice a přispěchal jim na pomoc 😊
Autor: Manfred Franke