„Nový a vylepšený“ program Doktor Klaun vyrazil plnou parou kupředu!

15.02.2008

Po šesti týdnech intenzivní přípravy a řady seminářů se nový tým Dr. Klauna nedávno objevil na scéně s novým a vylepšeným programem pro rok 2008! Tým nyní pracuje pod záštitou Národního cirkusu Berousek a jejich slavných klaunů. Cirkusoví klauni pomáhají Chance 4 Children (C4C) klaunům s přípravou scének, aby byla zajištěna jejich profesionální kvalita a náš tým tak mohl úspěšně přinášet „terapii smíchu“ mezi hospitalizované děti zde v České republice.

„Jsem šťastný, že dlouholeté znalosti a zkušenosti našich klaunů mohou pomoci tomuto důležitému programu, který se snaží podpořit hospitalizované děti v jejich boji s onemocněním a zároveň jim i usnadnit pobyt v někdy trochu strašidelném nemocničním prostředí,“ říká Jiří Berousek ml., který osobně dohlíží na spolupráci s klauny Chance 4 Children. „Jedna věc je rozesmát děti v cirkuse, ale klaunování pro nemocné děti si žádá dovednosti na zcela jiné úrovni!“

Po úvodním přípravném období vyrazil tým Dr. Klauna v únoru na návštěvu dětských oddělení dvou nemocnic – v Kladně a v Praze na Vinohradech. Klauni na každém místě zůstali téměř tři hodiny a zcela zapomněli na čas a prostor, pohlceni zájmem malých diváků, kteří zase mezitím zapomněli, že jsou vlastně nemocní. „Museli jsme přidat několik přídavků,“ usmívá se Klárka. „Děti nás prostě nechtěly nechat odejít!

Zdravotní sestra z vinohradské nemocnice, shodou okolností také Klára, vystavila klaunům vysvědčení na výbornou: „Bylo to fantastické! Když se díváte na rozesmáté dětské tváře, uvědomujete si, že se vám podařilo přinést štěstí a tolik potřebné rozptýlení.“

Pro začátek plánují týmy Dr. Klauna pravidelné návštěvy osmi dětských oddělení ve čtyřech nemocnicích. Konkrétně v Rakovníku, Slaném, Kladně a Praze, kde budou servírovat osvědčenou terapii smíchu. Do budoucna je plánováno rozšíření programu i do dalších regionů. Rádi bychom srdečně poděkovali našim partnerům – Národnímu cirkusu Berousek za sponzorství a podporu této důležité iniciativy!