Předvánoční zvony vyzvání na Slovensku…

18.12.2011
18.12.2011
Předvánoční zvony vyzvání na Slovensku…

Předvánoční zvony vyzvání na Slovensku

Právě včas, v předvánoční době,  Tým Robina Hooda z C4C ve spolupráci s dlouholetým partnerem Iveco Strojservis a “Out of Rounds Promotion” dodali zbrusu nové oblečení, obuv a hračky Lego v hodnotě 8 mil. Kč potřebným dětem na Slovensku.

Když přijde vánoční čas, C4C Robin tým má obvykle kopu práce a pracuje na plné obrátky, aby splnila přání tisíce dětí žijících v Dětských domovech , v podobě hraček a oblečení.  Stejně jako v předchozích letech (čtěte zde)náš známý lidový hrdina se srdcem pro chudé a utlačované, inspiroval skupinu horlivých přátel a partnerů, která zorganizovala  cestu na Slovensko, aby zde zahřála mnoho dětských srdíček.

“Je to pozoruhodné, ale co se týče nabídnutí pomocné ruky, vlastního času, logistiky, dopravy, tak máme skvělé přátele a dobrovolníky, na které se vždy můžeme spolehnout”, říká Rafal Wojas, spoluzakaladatel C4C, který se letos chopil organizace této humanitární pomoci.

Když žádal o pomoc o kamion na přepravu, Karel Kopecký, který zastupuje Iveco “Strojservis” v Horních Počernicích, okamžitě souhlasil: “Kdykoliv potřebujete naší pomoc, jsme tu pro vás”, poznamenal. Přeprava byla ihned vyřešena!

Tomáš Pachman, který bydlí v blízkosti centra C4C u Kladna, doslova naplnil biblický příkaz “miluj bližního svého, jako sebe samého” a ochotně nabídl řídit kamion, na který je třeba zvláštního povolení. Řidič byl nalezen!

Třídění, balení a distribuce oblečení v hodnotě 8 mil.Kč, není ve skutečnosti procházka růžovou zahradou. Vyžaduje mnoho úsilí a dřiny. Zde vstupuje do hry Jan Jarkovský a jeho přátelé ze společnosti “Out of Round” . Jeho tým přijel a rychlostí blesku dokázal naložit celý kamion.I na Slovensku měl Honza svůj tým po ruce a zajistil distribuci. Logistika zařízena!

Obě společnosti, Strojservis a “Out of Round”, zároveň měsíčně přispívají a věnují část svých zisků C4C. Řadí se  k Patronům a Přátelům C4C  podporujících  potřebnou základnu,která se stále díky rostoucímu provozu a projektům  stále více rozšiřuje. Neuvěřitelní lidé! Klikněte zde a podívejte se na seznam a loga příznivců C4C. Financování vyřešeno!

 Celá humanitární cesta se konala pod záštitou guvernera žilinskéh kraje- pana Juraje Blanara, který vydal následující tiskové prohlášení: “Jsme rádi, že takové krásné a prospěšné akce jsou konány v našem regionu. Aktivity a iniciativu Chance 4 Children  vítáme zejména v tomto předvánočním období. Vaše pomoc udělá  mnoho dětí žijících v Dětských domovech v oblasti Žiliny šťastnými!”

Janka Žilinská, ředitelka Dětského domova Necpaly, kde žije 80 dětí, byla viditelně dojata a nadšena z objemu a složení dodávky a radostně prohlásila:

“ Nejdříve jsme očekávali použité oblečení, za které bychom byli také vděční, ale vše nové oblečení, boty a stavebnice LEGO!! Budeme mít krásné dárky pro děti na Vánoce. Díky C4C budeme mít opravdu veselé Vánoce. Děkujeme mnohokrát.”

Na závěr bychom chtěli z celého srdce poděkovat a věnovat uznání všem naším partnerům, přátelům a příznivcům! Bez vás by naše práce neměla význam.

Obdarováno: 580 dětí

Souhrn:

2.747.500,- Kč (109. 890 Euro)- hodnota nových bot
5.256.250,- Kč (210. 250 Euro)- hodnota nového moderního oblečení
52.500,- Kč (2100 Euro)- hodnota hraček Lego

Chcete více informací? Stačí kliknout níže na zpravodajství slovenské Televiza Turiec .

http://www.tvturiec.sk/video/245-spravy-16-11-2011

Posuňte záznam na 15. minutu. Ať se líbí!