Shrnutí školního roku 2007/2008: SPRINGBOARD TO LIFE (STL)!

02.10.2008
Shrnutí školního roku 2007/2008: SPRINGBOARD TO LIFE (STL)!

Nyní, když jsou prázdniny definitivně za námi a vše najelo do obvyklých kolejí, přišel čas podívat se na statistiky a pokrok programu SPRINGBOARD TO LIFE (STL). Jelikož počítání čísel patří mezi časově náročné a útrpné činnosti pro náš silně idealistický tým :-), chvíli trvalo, dát to vše dohromady. Je skutečně úžasné pozorovat, jak se SPRINGBOARD TO LIFE (STL) program, po své zhruba tříleté existenci, proměňuje na nejdůležitější Chance 4 Children (C4C) projekt, který nabízí dětem skutečnou šanci – uspět v životě! Dovolte nám proto prosím, abychom vás rychle provedli různými statistikami, událostmi a zajímavostmi školního roku 2007/2008…Přehled programu Springboard to Life (STL):

Program je vytvořený jako pomoc opuštěným a společensky znevýhodněným dětem tak, aby získaly nástroje nezbytné pro úspěšnou integraci do společnosti. STL nabízí mimoosnovní vzdělání a odborné kurzy dětem, které budou brzy opouštět dětské domovy a vykročí do života. S ohledem na skutečnost, že většina z nich vyrůstá bez lásky a péče svých přirozených rodičů, jsou tyto děti takovým člověčím „ohroženým druhem“ a následně, bez pomoci a péče ostatních lidí, mnoho z nich v životě neuspěje.

Počínaje jazykovými kurzy, přes domácí práce až k praxím a zaučovacím kurzům, jediným záměrem STL programů je pomoc společensky znevýhodněným dětem dělat správná rozhodnutí a dát jim skutečnou šanci na úspěch v životě.

S pomocí našich významných patronů a partnerů mělo více 1050 dětí možnost zapojit se ve vzdělávacích nebo socializačních/integračních aspektech tohoto programu! Jsme přesvědčení, že každé dítě má právo na vzdělání a nyní po třech letech fungování STL vidíme, že se tato iniciativa stává základní a nejdůležitější iniciativou Chance 4 Children!

Absolventi STL:

Ještě nekončíme! S radostí oznamujeme, že na konci uplynulého školního roku získalo 138 dětí C4C certifikát o absolvování lekcí a kurzů:

Martin Smolák, Jiří Duna, Kanwar Šulc, Pavel Zeman, Zdeněk Zápal, Karolína Gáblová, Petra Gáblová, Nikola Kotlárová, Michaela Lněničková, Pavlína Bašturová, Jenifer Rafaelová, Marek First, Kateřina Šlechtová, Artur Janata, Petra Pražáková, Dominik Baštura, Veronika Pokorná, Skojka Kristian, Vacková Paulina, Daniela Hejna, Kristina Hejná, Pavlínka Havranková, Pavel Balog, Robert Balog, Roman Balog, Michal Kadlec, Dominik Klauz, Ludmila Kadlecová, Michal Baník, Michal Ofner, Karel Klauz, Zdena Bedřichová, Roman Kadlec, Mirek Urác, Nikolaj Rafael, Olina Pruchová, Eva Richterová, Simona Csényi, Václav Jansa, Marek Torác, Iveta Bláhová, Barbora Steffelová, Michaela Kohoutová, Nikola Blaženková, Nikol Kohoutová, Tibor Liška, Marek Drahotský, Pavel Novotný, Lenka Badišová, Tereza Kulhanková, Lucka Kitrichová, Anna-Marie Mašková, Kateřina Mašková, Sára Drahouská, Kristina Budišová, Tomáš Kanta, Magdalena Frolíková, Matuchová Zdena, Rjabcová Jarmila, Provazníková Hana, Nenmannová Karin, Kanalošová Jolana, Goro Miroslav, Provazníková Jana, Suchardová Marie, Suchardová Radka,  Lakatošová Andrea, Michaela Romanková, Emil Cipcala, Lakatošová Leona, Hlaváčková Veronika, Bartoňová Katka, Sztojková Renata, Červeňáková Nikola, Gažik Martir, Sztojka Emil, Karala Robert, Durdor Martin, Šlpoch Tomáš, Josef Pokuta, Pepa Šlpoch, Gažiková Iveta, Matej Čermák, Anna Chocholová, Eliska Kratochvílová, Míša Kratochvíl, Šímová Adriana, Denisa Nováková, Eliška Vibertová, Tomáš Markup, Miloš Vele, David Pechar, Tereza Jarešová, Veronika Uhlířová, Johana Divišová, Adriana Šímová, Bára Skalická, Bára Chocholová, Lenka Kubatová, Verča Šormová, Zbyněk Hanzlík, Denisa Jupová, Adam Vojáček, Míša Nedvědová, Alžběta Červeňáková, Nikola Lacková, Kristýna Pelichová, Monika Ferencová, Lukáš Fedák, Kristýna Turková, Nikola Blaženková, Lenka Bodišová, Lucie Ditrichová, Eva Kotlárová, Lucie Kaňáková, Kristýna Křenková, Mirek Durác, Milan Horváth, Patrik Torác, Marek Torác, Václav Jansa, Olina Pruchová, Kateřina Adamová, Kateřina Andělová, Kateřina Dandová, Martina Hamouzová, Lenka Hanzlíková, Karolína Hašková, Daniel Brokl, Karel Kohout, Jaroslav Nedvěd, Miroslav Novotný, Klára Vatrová, Josef Vlasák, Anna Chocholová, Michal Kratochvíl, Eliška Kratochvílová, Tomáš Markup

To je pořádný seznam! Navíc, jako následný efekt vzdělávací iniciativy STL, si mnoho z těchto dětí po odchodu z dětského zařízení nalezly zaměstnání ve zvoleném oboru a úspěšně se integrovaly do společnosti. Považujeme to za velký úspěch a rádi bychom předali velké DÍKY všem našim patronům, partnerům a sponzorům, kteří svým přispěním umožnili realizaci tohoto programu! Skvělý tým!

*****

Chcete ještě pár detailů a zajímavostí o programu? Tady jsou:

Dětská zařízení zapojená v STL programu:

DD Racek

DD Sázava

DD Pyšely

DD Žatec

DD Ledce

Klokánek – Hostivice

Klokánek – Praha 10

 

Učitelé a jejich kurzy:

Amor Jackson

Výrazový moderní tanec

 

Kamila Lanagan

Anglický jazyk, BBC Muzzy Level 1.

 

Kateřina Wojasová

Anglický jazyk, BBC Muzzy Level 1.

 

Michal Němeček

Hudební teorie a hra na kytaru

 

Jana Šnoblová

Cukrářská a pekařská výroba, péče odomácnost

 

Paloma C. Brown

Anglický jazyk, BBC Muzzy Level 1.

 

Simon Lanagan

Anglický jazyk, BBC Muzzy Level 1.

 

Počet a typy vyučovaných lekcí:

Cukrářská a pekařská výroba, péče odomácnost:    66

Znalost cizích jazyků – angličtina:                           37

Hudební teorie – kytara:                                         21

Výrazový moderní tanec:                                       14

Praxe – kadeřnické práce:                                     26

 

STL na závěr:

Vyučovacích hodin celkem:                                  2032,5 hodin

Počet kilometrů ujetých učiteli:                             19874  km