Souboj titánů -Exalibur vs Angelika! C4C BOWLING CUP PRAHA 2007!

04.05.2007

Když je potřeba zorganizovat úspěšnou a zábavnou akci pro děti z ústavů, nechte to na Vaškovi – Václavu Čermákovi, manažerovi projektů Chance 4 Children (C4C) – aby to vymyslel! Ani tentokrát to nebylo jiné. Na neděli 29. dubna připravil Vašek prostor pro hvězdy nejoblíbenějších českých muzikálů: Excalibur a Angelika, které spojily své síly a vedly jako kapitáni dětské týmy ze 13ti dětských domovů. Akce se nazývala C4C BOWLING CUP PRAHA 2007 – TURNAJ DVOU MUZIKÁLŮ!

Pro turnaj byla zvolena největší herna v České republice – Best Bowling v nákupním centru Metropole Zličín. Atmosféra byla nabita očekáváním. Díky vedení Best Bowlingu byly prostory herny poskytnuty bezplatně, jen pro tuto unikátní příležitost.

Život a program hvězd je velmi nabitý, takže nebylo zrovna lehkým úkolem dát dohromady hvězdy ze dvou úspěšných a zároveň konkurenčních muzikálů, aby společně usilovaly o stejný cíl. Hraničilo to téměř se zázrakem! Nicméně kvůli 60ti dětem, netrpělivě vyhlížejícím své idoly, všichni dorazili a vedli své týmy k vítězství. „Nemožné věci nechte na zařizování Vaškovi,“ culí se Katka Wojasová, jedna z dobrovolnic Chance 4 Children. „Nechápu, jak to dělá…“ Jen o několik týdnů dříve zorganizoval Vašek podobnou akci pro děti v Brně. Pro ni zmobilizoval tým hvězd TV Nova a primátora Brna, druhého největšího města v republice. Zde si o tom můžete přečíst více.

Zpěváci Marian Vojtko, Alan Bastien, Tomáš Savka, Ali Amiri a Dasha z muzikálu Angelika a jejich kolegové z muzikálu Excalibur, Kamil Střihavka, Václav Noid Bárta, Tereza Hálová, Martin Pošta, Helena Dytrtová a Lukáš Kumpricht ze sebe vydali to nejlepší a vytvořili atmosféru, ze které mají děti zážitek doslova na celý život!

Neuvěřitelné, bylo to jako sen!“ komentuje Denisa Kalalová z dětského domova v Žatci.

Jednou z perliček večera bylo přátelství, které se zrodilo mezi nejmladší účastnicí turnaje, Deniskou Š. a Václavem Noidem Bártou z Excaliburu. Samozřejmě k potěše médií a přítomných fotografů se Noid (který má za manželku Lucii Bílou, jednu z nejlepších českých zpěvaček) k dívence, která sotva unesla bowlingovou kouli, choval jako skutečný přítel a rytíř bez bázně a hany.

„Přestože hlavní přísadou takovýchto akcí je zábava a soutěživost, naším skutečným cílem je integrace dětí z ústavů do společnosti a představení pozitivních modelů, které mohou následovat,“ vysvětluje Václav Čermák. „Děti byly naprosto nadšené, že mohly strávit a komunikovat celý večer s hvězdami a idoly, které znají z TV a poznat je na osobní úrovni.“ A opravdu komunikovaly! C4C na turnaj přizvalo i několik dětí z normálních rodin, aby kontakty dětí z dětských domovů nebyly omezeny jen na ty z ústavů a aby mohla vzniknout přátelství překračující brány těchto institucí.

Socializační a integrační akce jsou nedílnou součástí programu Springboard to Life. Společně se vzdělávacími a odbornými aspekty programu připravují děti na úspěšnou integraci do společnosti a života. Realizace STL programu je z velké míry možná díky laskavé podpoře Nadace Vodafone.

Turnaj skvěle moderoval Robert Hégr, šéf společnosti Entity Productions, která mimo jiné organizovala kampaň České Miss 2007. Robertova profesionalita a humor proměnily akci v nezapomenutelný zážitek.

Jak se večer chýlil ke svému závěru, mnoho dětí bylo od svých kapitánů pozváno na jejich muzikál a z hvězd se tak stali jejich přátelé.