Tři dny klaunské horečky a oslavy na Kladně: Miss České republiky 2010 křtí nový autobus Dr. Klauna v Kladně

01.08.2011
01.08.2011
Tři dny klaunské horečky a oslavy na Kladně: Miss České republiky 2010 křtí nový autobus Dr. Klauna v Kladně

C4C ve spolupráci s kladenskou radnicí zorganizovala třídenní pouť Dr. Klauna se spoustou legrace, dech beroucí atrakce a zábava jak pro mladé, tak starší. To vše na oslavu nového městského autobusu Dr. Klauna.

Jeho chytlavá nadživotní grafika nenechá nikoho bez povšimnutí. Autobus bude projíždět ulicemi Kladna, aby se aktivity Dr. Klauna, iniciativy C4C, oblíbeného svou jedinečnou „terapií smíchu“, pomáhající nemocným dětem překonat trauma z dlouhodobé hospitalizace dostaly do podvedomí obyvatel.

Tato velkolepá akce, zorganizována Alenou Zdvihalovou, PR & marketingovou manažerkou C4C ve spolupráci s Josefem Třískou, majitelem Světa zábavy jež se odehrávala při zrodu nového městského autobusu Dr. Klauna a zaujala mnoho Kladeňáků všech věkových kategorií, byla příjemně stráveným časem.“Počasí nám velmi přálo. V jednu chvíli to vypadalo, jakoby se sem přišlo podívat celé Kladno„, usmívá se Alena. „Je to velice příjemné a naplňující!“, dodává.  Alena strávila přípravou této akce několik měsíců.

Součástí iniciativy C4C je i projekt „Drobné pro děti“, kdy všechny zde zúčastněné podnikatelské subjekty souhlasily s podporou rozšíření programu Dr. Klauna darováním určitého procenta z jejich prodeje.

Celá akce se konala pod záštitou Miss České republiky 2010 Ivetou Lutovskou, moderátorkou Zuzanou Belohorcovou a kladenským hokejovým mužstvem, který je domovským klubem hokejového velikána Jaromíra Jágra.
Společně se postavili před autobus a poté s velkým jásotem a přáním všeho dobrého autobus pokřtili ze všech stran.

Vznik druhého autobusu Dr. Klauna je mým splněným snem a výsledkem týmové práce všech partnerů a patronů„,dodává Rafal Wojas, spoluzakladatel C4C a manažer programu Dr. Klauna. „Velké díky patří zejména ČSAD za darování reklamní plochy autobusu, a to zcela zdarma, stejně tak jako toho předchozího, HALO Reklamě za tisk a fotografce Martině Jansové za pořízení fotografíí na autobus“, pokračuje Rafal.

Právě Rafal je zodpovědný za vznik tohoto originálního nemocničního programu, fungujícího v České republice od roku 1999. Přijetím „all inclusive“ přístupu se tento program snaží být pro zúčastněné nemocnicé co najbliž za jakých koliv okolností.

Klaunské návštěvy trvají jen několik hodin a nejsou každodenní záležitostí“, vysvětluje Rafal,“proto jsme pro malé pacienty vytvořili koutky Dr. Klauna.

Barevný koutek Dr. Klauna, vytvořený známou dětskou výtvarnicí Romanou Andělovou, nabízí podlahové hry, omalovánky a modelovací balonky aby děti zabavil a přivedl je na jiné myšlenky v cizím nemocničním prostředí.
Další připravovanou zajímavostí a nástrojem proti nudě a nemoci, je počítačová stanice s možností zábavy a vyplnění volné chvíle.

Atmosféru svým vystoupením zpestřil také Pavel Mašálek, zpěvák a frontman kapely One, a duo MAYDAY zaujali návštěvníky svými chytlavými melodiemi.

Opravdovou třešničkou na dortu, po již tak báječně stráveném dni, bylo noční vystoupení  renomované české skupiny „Pa-li Tchi“. Svou ohnivou show a neuvěřitelným uměním ohromila dav a doslova rozsvítila celou oblohu!

A jak autobus nastartoval motor a vydal se plnit svou každodenní povinnost – přepravu tisíce cestujících- tak s ním odjelo i poselství naděje a radosti pro děti, které bojují s nemocí a chorobami.