Záplava čokolády!

12.02.2008

Jedním z nejdůležitějších nástrojů v Chance 4 Children (C4C) je telefon. Kdykoli zazvoní, a to se stává poměrně často, může to být začátek něčeho velkého a důležitého. Tentokrát to, nicméně, neznělo jako velká věda. Volající se nevinně zeptal, zda má Chance 4 Children možnost distribuovat kvalitní sladkosti a čokolády do dětských domovů a podobných zařízení. „Samozřejmě, to není žádný problém.“ Náš tým je nastavený pozitivně a vstřícně vůči potenciálním dárcům. Takže tady máme někoho, kdo chce věnovat pár krabic sladkostí na dobrou věc. Děti, o které pečujeme, obvykle nemají přehnaně mnoho cukrovinek a různých dobrot, tak jako „normální“ děti. Ke spoustě z nich se jich dostane jen málo – proto ano, čokolády a sladkosti bereme!

Vyptali jsme se na expirační lhůty a dostali dobrou odpověď. Do konce expirace zbývají měsíce. Kolik toho tedy přesně máte? A kdo že to volá? Když se volající představil, dostali jsme poprvé pocit, že přichází překvapení. Byl to ředitel řetězce supermarketů PLUS pro Českou republiku osobně. Nyní přišla odpověď ohledně množství, šokující odpověď je to správné slovo: 130 palet plných čokolády a kvalitních cukrovinek! To je téměř plocha fotbalového hřiště. Nebo jinak – pět kamionů po střechu naložených dobrotami!

„Podobné dodávky jsme již v minulosti přijali,“ dodává Vašek Čermák, manažer projektů C4C, „takže jsme na to svým způsobem připravení a bez problémů, efektivně a rychle dostaneme zboží až k dětem.“ Vzpomněl si také na ohromná množství instatních polévek a zmrzlin, které představovaly nemalý logistický oříšek v předchozích letech. Výzvy jsou tu proto, abychom se s nimi poprali a náš tým se naučil, jak na ně reagovat.

Nebylo tedy překvapením, že několik dní po telefonátu bylo zboží rozdáno, většinou v České republice, na Slovensku a jeden kamion doputoval i k potřebným dětem v Bulharsku. Přestože C4C tým nepovažuje čokolády za „nezbytnou“ věc, jako např. jiné druhy zboží, které distribuujeme v rámci programu ROBIN HOOD, přinesli jsme radost doslova tisícům dětí a umožnili jim prožít něco, co se rozhodně nedá považovat za všední událost. Obvykle je toto privilegium umožněno dětem, které mají v životě větší štěstí.

Děkujeme společnosti PLUS za zájem o děti, kterým se věnuje C4C!