Žhavé novinky a náhlednutí do kalendáře C4C 2008

15.06.2007

Prázdniny jsou za námi a všichni opět naskakují do rozjíždějícího se vlaku, obrazně řečeno. Přišel čas, abychom si zde v Chance 4 Children (C4C) zase vyhrnuli rukávy a pustili se do práce. Na následujících řádcích jsme připravili shrnutí posledních novinek:

ROBIN HOOD:

V průběhu léta nám mezinárodní dodávky zboží do programu ROBIN HOOD zcela zaplnily sklad. Právě nyní tam leží více než 40 palet zánovního zboží, která čeká na roztřídění a distribuci do dětských zařízení v České republice, na Slovensku a v Bosně a Hercegovině. Během prázdnin jsme přeorganizovali C4C sklad tak, aby se do něj nové dodávky mohly vejít. kromě neuvěřitelného množství nových „in“ oděvů, jsou tam také tisíce párů obuvi a zimních bot – příprava na dlouhou středoevropskou zimu, která začíná vystrkovat růžky. (Mimochodem, dnes jsme v obchodě zahlédli čokoládového Santa Klause – a to je teprve září!) O programu ROBIN HOOD si můžete více přečíst zde.

SPRINGBOARD TO LIFE:

Výuka v rámci programu Sprinboard to Life (STL) se s novým školním rokem opět rozjela a děti v domovech se opět nadšeně setkali se svými učiteli. Jana Šnoblová (viz obrázek dole), učitelka oblíbené cukrářské výroby, se dnes vrátila z první lekce, vyčerpaná a téměř bez hlasu. „Děti na mě měly tolik otázek, že jsem přitom skoro ztratila hlas,“ komentovala situaci s úsměvem. O programu STL si můžete přečíst zde. V jeho rámci momentálně zaměstnáváme osm lektorů, kteří pravidelně navštěvují i vzdálená dětská zařízení, kde se věnují výuce angličtiny, domácích prací, hudby, tance a počítačových dovedností. Souběžně také probíhá ve spolupráci s řetězcem salonů Haircity kadeřnický program, kterého se mohou účastnit děti od 16ti let a výše. Zde se během jednoho roku vypracují na úroveň pozice kadeřník junior. O projektu Haircity čtěte zde.

NÁSTĚNNÝ CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ C4C 2008:

Dalším projektem, který nás v létě nenechal v klidu, je příprava nového ročního kalendáře Chance 4 Children pro rok 2008, který by měl být dokončen ke sklonku října. Jeho fotografem je oblíbený fotograf celebrit a slavných sportovců, Ondřej Pýcha. Tento kalendář bude bezpochyby hitem. Jeho ústředním mottem je slogan: „My jsme svoji šanci dostali, dejme jednu i jim!“ V kalendáři uvidíte světové hvězdy, které se rozhodly podtrhnout svojí účastí pointu, že děti z ústavů nejsou druhořadí lidé. Právě naopak, děti v sobě mají velký potenciál, který čeká na svoje uvolnění. Celebrity jako např. Petr Čech, brankář týmu Manchester United, pop-star Lucie Bílá, Miss ČR, herečka a v minulosti první dáma Dagmar Havlová a další pózují na snímcích se svými potenciálními nástupci, aby vyslali vzkaz, že tyto děti, pokud jim bude dána šance, mohou být příštím nejlepším fotbalistou, hvězdou Hollywoodu nebo třeba generálním ředitelem. Zkrátka čímkoli! Přidáváme i dva náhledy, snímky Petra Čecha a Lucie Bílé.

Stejně jako každý rok budou kalendáře k dispozici oproti příspěvku na programy pro potřebné děti. Minimální výše příspěvku je podobně jako loni 250,- Kč nebo pro zahraniční zájemce 10,- Euro. Objednejte si tento bez přehánění speciální kalendář pro Vaši společnost, zákazníky nebo přátele ještě dnes a pomozte nám tak poslat vzkaz kalendáře dál! Děkujeme!