Adam – mentorský příběh. „Mám ráda, když se věci pozitivně propojují,“ usmívá se mentorka Markéta Franke

04.08.2021

 

Povím vám teď příběh jednoho prima kluka – budu mu říkat Adam. Není to jeho pravé jméno, protože nechce, aby byl vnímán jako „ten, co byl v děcáku“. Respektujeme to. Má hodně pohnutý osud – matka ho odložila, ale s otcem, byť i on  sám se nachází v nelehké situaci, mají krásný vztah. Je to příběh kluka, který se tak trochu vymyká – hlavně tím, že Adam si jde za svým a bere život do svých rukou.

Adam chtěl pomoci otci, a tak už od svých 16 let hodně pracoval. Zároveň se snaží i studovat. Dětský domov mu v tom pomáhá a my v Chance 4 Children se mu snažíme pomáhat také. Třeba i tím, že jsme se snažili najít mu sponzora na zaplacení školného na soukromé vysoké škole.

Jednoho dne nás Adam oslovil, že do školy potřebuje povinnou stáž – studuje řízení a marketing – a samotnému se mu těžko hledaly a vyhodnocovaly kontakty. Jsem spolumajitelkou společnosti Behavee, která přináší na trh software a službu na zjednodušení marketingu pro e-shopy, a tak jsem Adamovi nabídla stáž a brigádu právě v toto oblasti.

A všechno se krásně propojilo 😊

„Bylo úžasné pozorovat, jak se Adam rychle učí a zapojuje,“ řekl ke spolupráci Juraj Hallon vedoucí marketingu Behavee. „Jak je schopný odpovědně se stavět k úkolům. Otevřeně se ptal na všechno, co jej mohlo posunout a já jsem se snažil zpřístupnit mu všechny naše zkušenosti a poznatky. Samotného mě překvapilo, jak vyspěle komunikoval a zapadl do týmu, i když to bylo ve ztížených podmínkách on-line práce kvůli epidemii.“

Adam ukončil svou stáž a brigádu v Behavee na konci června. 10 měsíců spolupráce jsme všichni zhodnotili více než pozitivně. Adam se toho hodně naučil– mimo jiné také to, jak funguje startupová firma. Třeba se díky tomu jednou pustí i do samostatného podnikání.

To by bylo to nejkrásnější pokračování našeho příběhu 😊.

 

Autorka: Markéta Franke

 

Pomozte nám pomáhat!

Lekce našich učitelů a činnost mentorů jsou dětským domovům poskytovány zdarma. Jsme podporováni pouze Vámi! Zvažte prosím své členství v „Klubu přátel Odrazového můstku k životu a C4Ckliknutím sem.

Potřebujeme vaši podporu, abychom mohli dál měnit životy znevýhodněných dětí k lepšímu, a nesmírně si jí vážíme! Děkujeme.