Bridge Academy, C4C, dětské domovy a svět plný kostiček

06.07.2021

 

Před několika měsíci C4C navázalo plodnou spolupráci s Bridge Academy – skupinou nadšenců v oblasti vzdělávání dětí a mládeže. Jejich vizí je propojit technické vzdělávání s praxí zábavnou formou. Před dvěma lety vytvořili kroužek programování v Minecraftu a nyní jej nabízejí po celé zemi – jako virtuální kroužek, ale i ve formě příměstského táboru s tématikou této legendární hry.

Jejich výukové metody založené na hře pomáhají dětem pochopit svět počítačů a logiku programování. Mohou si tak otevřít nové cesty a možnosti a snáze se orientovat v životě.

Díky Bridge Academy jsme mohli dětem z dětských domovů nabídnout program mimoškolního kroužku programování v Minecraftu – virtuálním světě z kostiček, který má obrovské množství fanoušků po celém světě. Byl navržen pro všechny nadšence od 7 do 15 let.

První lekce programu, kterých bude celkem 8, začala 5. 4. 2021.
A toto se v ní děti naučily:

– Vytvářet logické obvody pomocí Redstone.

– Programovat a automatizovat pomocí bloku Command.

– Pracovat se souřadnicemi.

– Základy programování.

– Nová anglická slovíčka.

– Práce v týmu.

Kvůli uzavření škol musely děti trávit u počítače příliš mnoho času a jak ředitelé dětských domovů, tak my v C4C, jsme nechtěli tento čas prodlužovat. Proto jsme vybrali jen ty nadšence, kteří se chtěly v Minecraftu zlepšit.

Děti, které se programu zúčastnily, byly nadšené a už se dále virtuálně vzdělávají,“ říká Petra Erguvanli, koordinátorka programu Chance 4 Children Odrazový můstek do života.

Prioritou Bridge Academy je rovný přístup všem dětem, které se bohužel, vzhledem k jejich situaci, nemohou v rámci technického vzdělávání dál rozvíjet,“ říká Alena Polívková, koordinátorka programu Bridge Academy. „Děti jsou naše priorita a naše budoucnost. Naším „mottem“ je spokojenost dětí a hlavně umožnění jejich vzdělávání a začleňování mezi jejich vrstevníky. Spolupráce s C4C nám dává možnost se s těmito dětmi setkat a navázat na úspěšnou spolupráci v rámci podpory technického vzdělávání. Na základě našeho Stipendijního programu a spoluprací s firmami věříme, že se nám podaří rozšířit skupinu dětí, které se budou moci začleňovat a vzdělávat v oblasti, která je pro naši budoucnost velmi důležitá.“

 

Můžete pomáhat s námi!

Potřebujeme vaši podporu, abychom mohli dál měnit životy znevýhodněných dětí k lepšímu, a nesmírně si jí vážíme!

 

Autor:  Zuzana Šrámková