C4C – jedeme dál! Online. Pomozte i vy nám!

27.03.2020

 

Milí přátelé a podporovatelé Chance 4 Children!

Zdravíme vás ze svých domovů!  Všichni teď žijeme v trochu nezvyklé realitě. Snažíme se být flexibilní a strháváme rekordy: jak zabavit doma děti, jak se s nimi učit místo školy, jak při tom stíhat svou práci, nebo jak vymyslet úplně jinou práci, protože tu původní vykonávat nemůžeme. A k tomu se snažíme zůstat zdraví, hrajeme si na celodenní vaření místo školní jídelny a pomáháme si v šití roušek, anebo nakupujeme lidem do karantény. A ideálně se z toho nezbláznit, když se celá rodina ocitne v malém bytě a víkendy probíhají v duchu „pojedeme do kuchyně nebo do koupelny?“ 🙂 Všichni si pojďme držet palce. To dáme!

Ani my s Dr.Klaunem teď nemůžeme do nemocnic, naši učitelé nesmí do dětských domovů a naši fundrizeři jsou také bez práce. Zdálo by se, že jsme ze hry. Nejsme! Protože i my vymýšlíme, jak být užiteční po novu. S rouškami, a se všemi karanténami. Kde je vůle, je i cesta.

Věříte, že můžeme pomoci jeden druhému? 

Nedávno vydanou unikátní knížku Pohádky k dočmárání je stále možné objednat a zabavit jejím prostřednictvím děti na doooost dlouho – tedy i Vy – rodiče nebo vychovatelé – stihnete nabrat dech, zatímco děti kreslí. Protože do této knížky se, podobně jako do pracovního sešitu, kreslí k přečteným pohádkám. A to pohádkám ne ledajakým, ale s výchovným přesahem, které byly psané „odspodu“ – tedy s dětmi pro děti. Žádné „jak si dospělák myslí, že mají vypadat pohádky pro děti“, ale co chtějí vyprávět děti samy. Tato knížka od vydání doputovala již ke stovkám čtenářů a nyní nadchází ten pravý čas, aby udělala radost i Vám a Vašim dětem či vnoučatům! Přečíst si o ní a koupit si ji můžete zde:

https://www.darujme.cz/projekt/1202042.

Na Darujme.cz můžete objednat pro sebe, případně pro dítě do nemocnice a ještě budete mít dobrý pocit, že pomůžete nám: celý výnos putuje na to, aby Chance 4 Children mohla fungovat i v této nelehké situaci dál. Pomůžeme si tak vzájemně 😉

Věřte, že ani teď nezahálíme!

Pro děti v domovech i v nemocnicích  – nebo i pro děti v karanténě jsme připravili nový youtube kanál Chance4Children: Točíme videa se zábavou, poučením, cvičením, hudbou a kdokoliv, kdykoliv a zdarma se tak může zabavit. Děti ocení, že jim to zlegalizuje mobil, rodiče ocení, že si chvilku odfrknou 🙂 Videa vkládáme průběžně a budeme je i v budoucnu doplňovat Buďte s námi a my s Vámi každý den!

https://www.youtube.com/channel/UCv_tooaMyjSiihBY7DCavVg?view_as=subscriber

Pojďme si tedy zacvičit, zazpívat, naučit se něco nového, trošku kreslit nebo číst a hlavně zůstat fit fyzicky i duševně.

Vaše Chance 4 Children on-line 😉