Charitativní výstava fotografií v Hiltonu byla úspěšná!

06.07.2007

Výstava fotografií Frederika Nilssona z Malmö, která se byla zahájena 17. května 2007 v hotelu Hilton a trvala šest týdnů, dospěla ke svému úspěšnému závěru s dvanácti prodanými obrazy. Výtěžek z prodeje prvního obrazu věnoval mladý umělec Chance 4 Children (C4C).

K dnešnímu dni to byla nejúspěšnější výstava v prostorách hotelu Hilton, Frederikovy fotografie se prodávaly jako na běžícím pásu. „Je to pro mě skutečně velký úspěch, zvláště pokud uvážím, že to byla moje první výstava v Praze,“ říká Frederik s úsměvem na tváři. Tento 29 let starý umělec si vyvinul unikátní techniku „mezi-fotografie“, která spočívá ve speciálním obarvení černobílých fotografií kávou nebo čajem, čímž jim dodává vzhled podobným malovaným obrazům.

Frederik a jeho přítel a agent Bernd Proske ze společnosti Proske Group, úspěšné německé společnosti věnující se organizování společenských akcí, byli úspěchem výstavy povzbuzeni a již plánují do budoucna. „Jsme rádi, že jsme mohli prostřednictvím této fantastické výstavy přispět k prospěšným projektům Chance 4 Children,“ říká Bernd Proske. „Možná bychom to mohli ve větší míře zopakovat na Vánoce opět zde v Hiltonu.“

V duchu tradice pražského hotelu Hiltonu, kdy v průběhu vánočních svátků zviditelňuje charitativní projekty, dělají p. Proske a Markéta Šebková, marketing manager hotelu Hilton, předběžné plány na další výstavu kolem Vánoc. „Tentokrát bychom to mohli spojit s aukcí tří Frederikových fotografií a výtěžek věnovat ve prospěch Chance 4 Children,“ dodává Proske. „Tímto způsobem bychom mohli přispět ještě výraznějším způsobem k nádherné a důležité práci C4C!“

Seznam charitativních podniků hotelu Hilton ve vánočním období je impozantní a dobře ilustruje závazek hotelu k dobročinným akcím v tomto svátečním období. Kromě hostování úspěšného Vánočního bazaru, pravidelně pořádaného organizací Diplomatic Lady’s Association, organizuje hotel také každoroční Vánoční charitativní koncert s Paulem Freemanem, charizmatickým a světově uznávaným dirigentem Českého národního symfonického orchestru a Chicago Sinfonietta Orchestra. Výtěžek koncertu, kterého se pravidelně účastní přibližně 1200 návštěvníků, věnuje vedení hotelu každý rok ve prospěch Chance 4 Children. (Více o koncertech zde)