Děti dětem, aneb jak děti z dětských domovů posílají radost dětem v nemocnicích

16.04.2021

 

Již minulý rok, jsme vás informovali o krásné spolupráci, která se odehrává mezi domovy seniorů, dětskými domovy a dětmi z nemocnic. Babičky v knižním klubu v Písku, začaly háčkovat krásné panenky, které přes dr. Klauna doputovaly k dětem do Písecké nemocnice. Přidal se i domov seniorů v Unhošti – tam pro změnu babičky vyráběly kočičky, které byly rozdány v Kladenské nemocnici.

Říkali jsme si, jak tuto skvělou aktivitu posunout dále. Děti z dětských domovů už v minulosti vyráběly různé věci pro babičky a dědy z různých seniorských zařízení, a tak nás napadlo, že mohou podobně potěšit i děti v nemocnicích.

Na keramických a výtvarných kroužcích tak začaly vytvářet různé drobné dárečky pro děti, které se právě léčí v nemocnicích. Někdy k tomu nim připojí i krátký vzkaz, jako UZDRAV SE, JSI STATEČNÝ, apod.

„Děti jsou nadšené, že mohou takto pomáhat,“ říká Petra Erguvanli, koordinátorka projektu Odrazový můstek k životu C4C. „Cítí se potřebné, což je pro ně nový a radostný pocit.“

Bohužel momentální situace nedovoluje klaunům plný vstup do nemocnic ani do dětských domovů. I přes tyto komplikace se však snažíme tuto aktivitu udržet, a po delší době tak doputovala várka klauníků z DD v Novém Strašecí k dětem do Kladenské nemocnice.

Už od roku 1993 doprovázím jako klaun naše další klauny do kladenské nemocnice,“ usmívá se Rafal Wojas, spoluzakladatel C4C. „Tentokrát jsem tam ale šel jako fotograf a měl jsem tak příležitost sledovat reakce dětí, které navštívili naši klauni. Jaká to byla radost, když jim přinesli štěstí a smích.

Na konci každé návštěvy dostaly hospitalizované děti keramické klauny, které pro ně vyrobily děti v dětském domově v Novém Strašecí. Když uslyšely, že jim je posílají děti, které na ně myslely a přejí jim brzké uzdravení, hodně je to zahřálo u srdce a moc děkovaly. Jsem opravdu rád, že můžu dělat něco, co mění životy všech těchto dětí. Velké poděkování patří dětem z dětského domova v Novém Strašecí za to, že myslely na ostatní, i když to samy v životě nemají snadné. Opravdu klobouk dolů.“

Příště Rafal zamíří do Písecké nemocnice s krásnými zvonečky, které teď tvoří děti z dětského domova Zvíkovské Podhradí.

Tak šťastnou cestu! 😊

PS: Stejně jako všechny služby C4C jsou i návštěvy našich klaunů v nemocnicích zdarma a jsou podporovány VÁMI!

Zvažte prosím členství v klubu „Přátel Dr. Klauna a Chance 4 Children“ kliknutím sem. Vaši pomoc opravdu je moc potřebná a velmi si jí vážíme! Je klíčová pro pokračování naší práce.

Děkujeme!

Autor: Petra Erguvanli