Dr. Klaun a ikonický Jakub Kohák v Thomayerově nemocnici

11.06.2021

 

Omezení se uvolňují, jaro přešlo v léto a je opravdu za co být vděčný a mít úsměv na rtech 🙂

Při návštěvách Thomayerovy nemocnice a Nemocnice Královské Vinohrady měli naši klauni hned dva důvody k radosti: jednak mohli konečně navštívit děti přímo na pokojích dětského oddělení, a za druhé je při obou návštěvách doprovázel vzácný host – sám legendární Jakub Kohák! Ten se chtěl na vlastní oči přesvědčit, jakou radost dělají klauni hospitalizovaným dětem . A bylo na co se dívat. A vlastně nejen dívat – Jakub se k našim klaunům přidal jako plnohodnotný člen týmu!

„Kubu poznávali děti i rodiče, plně se zapojil a opravdu se stal jedním z nás klaunů,“ komentuje nadšený Rafal Wojas, „Hlavní klaun“ C4C. „Předával dětem knihy Pohádky k dočmárání a každému dítěti věnoval svou fotografii s autogramem. Byl super a velmi osobní ke všem malým pacientům, stejně jako k rodičům a zdravotnickému personálu,“ pokračuje Rafal.

Vrchní sestra Nemocnice Královské Vinohrady k naší návštěvě řekla: „Všichni jste nás úplně zvedli ze židlí a zapojili do dění. Pan Kohák je v improvizacích fantastický. Pro děti to bylo velké překvapení a krásný zážitek, na který nikdy nezapomenou.“

Návštěva byla zkrátka povzbuzením a radostí pro malé dětské pacienty, jejich rodiče, zdravotnický personál a také pro Jakuba. A víte, jakou přezdívku si vybral pro své klaunské alter ego? Sugar Daddy 😊 Kdo ví, kam se s ním vydáme příště?

 

Autoři: Zuzana Šrámková

PS: Věděli jste, že stejně jako všechny služby C4C jsou i návštěvy našich klaunů v nemocních zdarma? Podpořte nás! Zvažte prosím členství v „Klubu přátel Dr. Klauna a Chance 4 Children“. Stačí kliknout sem.

Vaše podpora je  pro pokračování naší práce velmi potřebná a my si jí nesmírně vážíme!