Dr. Klaun a Robin Hood se spojili, aby pomohli dětem v nemocnicích

05.05.2021

 

Už od roku 1996 pomáhá Chance 4 Children tisícům dětí v dětských domovech, obyvatelům domovů seniorů, organizacím, jako je Červený kříž, charitám a  azylovým domům. Jsou to opravdu velkolepá čísla – hodnota podpory, kterou dosud tým C4C pod záštitou programu Robin Hood poskytl potřebným přesáhla  800.000.000,-  Kč. Ano, čtete správně – téměř miliardu korun!

Takže když jsme  přemýšleli, jak pomáhat v době koronavirové krize, napadlo nás, že bychom mohli propojit našeho starého známého Robina Hooda s týmem Dr. Klauna a oslovit rodiny malých pacientů,  kteří se  v současné době potýkají s existenčními problémy a zoufale potřebují pomoc. Sdíleli  jsme tuto myšlenku s vrchními sestrami a vedením dětských oddělení – a ti náš návrh s nadšením přijali!

A tak jsme rodinám dětí a dospívajících ve věku od 5 do 18 let v nemocnicích v Kladně, Benešově a v Thomayerově nemocnici dodali zbrusu nové oblečení Jejich reakce byla… no, jednoduše strhující.

Zdravotní sestry i lékaři nám řekli, že se jen málokdy setkávají s takovou vděčnost a uznáním, které často doprovázely slzy radosti – zejména proto, že obdarované rodiny přišly do nemocnic plné starostí o blaho svých dětí.

Když nic jiného, dokazuje to, že láska si dokáže k lidem najít cestu i tehdy, když je ta cesta velmi dlouhá…

Jsme v C4C nesmírně vděční, že můžeme nabídnout pomocnou ruku rodinám, které procházejí těžkým obdobím. Děkujeme i za podporu našich dobrých přátel – lékařů a sester, kteří denně dělají, co je v jejich silách, aby zachraňovali životy a pomáhali nemocným.

 

Autor: Manfred Franke

PS: Stejně jako všechny služby C4C, i naše klaunské návštěvy nemocnic jsou zdarma a jsou podporovány VÁMI! Zvažte prosím členství v našem „Klubu přátel Dr. Klauna a Chance 4 Children“ kliknutím sem. Vaše podpora je pro pokračování naší práce velmi potřebná a nesmírně si jí vážíme!

Děkujeme!

Tým C4C