Dr. Pes se setkává s Dr. Klaunem – a přináší iniciativě C4C Dr. Klaun nový rozměr!

03.11.2021

 

Canisterapie je léty uznávaná a ověřená léčebná metoda, kdy jsou speciálně vycvičení psi povolenými společníky do nemocnic a seniorských domovů. Umí dělat divy – i u apaticky ležících pacientů dokáží vyvolat emoce a na chvilku je doslova probrat k životu. A k úsměvu.

SETKÁNÍ „ČISTĚ NÁHODNÉ“…

Jak se říká, nejlepší věci nevznikají plánovaně, ale spontánně. Náš Dr. Pes dosud pracoval pouze ve speciální škole pro děti s mentálním postižením, kde je vážně dobrý. Jeho psovodka Romana si však přála být užitečná víc a chtěla se dostat za dětmi do nemocnic. Přijde vám podezřelé, že se Martina z Barevného hraní Dr. Klauna „čistě náhodou“  potkala při mimopracovní aktivitě s Romanou a slovo dalo slovo?

Náhody přece neexistují!

ZAPOJILA SE KOLÍNSKÁ NEMOCNICE – DR. PES MĚL PREMIÉRU 3. ŘÍJNA

Slovo tedy dalo slovo: poradili jsme se v C4C, získali povolení v kolínské nemocnici a netrvalo ani dva týdny a Dr. Pes mohl oficiálně vstoupit mezi lůžka dětí v nemocnici! I s červeným nosem. Ten teda neměl na čenichu, to pejskové nenosí, ale v tlamě. A od dětí sbíral jeden červený nos za druhým – miluje totiž aportování.

Dr. Pes Channy (Šany) obešel všechna patra a rozdával radost i na dětské chirurgii a u maličkých dětí. Psím očím malého flata (rasa Flat Coated Retriever) se zkrátka nedalo odolat. Dělá i blbinky, hraje si, mazlí – ale moc dobře ví, že jen hezky ze země, do postele se strká maximálně čenich. Udělal radost tolika dětem! Channy je ve výcviku Helppes, a až projde celým náročným výcvikem, bude z něj asistenční pes.

ANI ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL ZŘEJMĚ NENÍ VŮČI PSÍMU MAZLENÍ IMUNNÍ…

Roztomilé bylo, co kromě malých pacientů dokázal Dr. Pes udělat se zdravotnickým personálem J Sestřičky se totiž také potřebovaly pomazlit. A víte, kdo Channyho drbal ze všech nejvíc? Pan primář! Není divu, práce v nemocnici je fyzicky a psychicky náročná a tak terapii psím čenichem potřebuje i personál.

Dr. Pes bude navštěvovat nemocnice pravidelně každý týden a již nyní jednáme o rozšíření týmu na další nemocnice. A do výcviku máme další nadějné jedince! Pomůžete nám s tím? Vaše pravidelné dary pomohou, aby Dr. Pes navštěvoval děti v nemocnici dlouhodobě a pravidelně každý týden. Děkujeme moc!

A pac na to!

Tudy je cesta k Dr. Pes na transparentní příspěvky https://www.darujme.cz/projekt/1205516 Děkujeme!

 

Autor: Martina Pupcsiková