Frederik Nilsson z Malmö uvádí “In between Photography“ v hotelu Hilton Praha. Výtěžek z první prodané fotografie získá Chance 4 Children.

24.05.2007

Po nedávných výstavách v Dánsku a Německu jsou díla Frederika Nilssona z Malmö k vidění také v Curychu, Londýně, Washingtonu, New Yorku ,Chicagu a kromě dalších míst nyní také v Praze! Jeho fotografie budou vystaveny v lobby pražského hotelu Hilton od 17. května do 1. července 2007.

Vernisáž v lobby hotelu Hilton odstartovala 17. května první Frederikovu výstavu v Praze. Před zaujatým obecenstvem Frederik vysvětloval své umění, popisoval své neobvyklé techniky a pozadí vystavených fotografií a samozřejmě zodpověděl i zvídavé dotazy přítomných. Armin Zerunjan, generální ředitel hotelu Hilton, prohlásil pod dojmem z Frederikovy kreativity a inovativního stylu: „Hotel Hilton Praha si považuje, že může hostit vaši první výstavu v našem městě a přejeme jí velký úspěch a mnoho šťastných návratů.”

Mezi mladými a divokými skandinávskými umělci působí mladý Frederik Nilsson z Malmö tichým dojmem. Věnuje se výhradně černobílé fotografii, většinou pracuje s historickými aparáty a občas si hraje s přírodním barvivem jako je např. čaj nebo káva. To dodává jeho dílům unikátní nádech – je to fotografie nebo obraz?

„Když mám u sebe fotoaparát, dívám se na svět jeho objektivem. Tak vzniká mnoho mých fotografií,” říká Frederik. Náměty se občas objevují, zatímco se prochází a jindy jsou výsledkem trpělivého zkoumání různých úhlů, až dokud nepřijde ten správný záběr. Veškerá jeho tvorba má ohromující účinek na smysly a je vždy otevřená pro osobní a velmi intimní výklad.

Vernisáže se zúčastnil i zakladatel a předseda C4C, p. Manfred Franke. „Frederikovo umění je velmi dojemné a zároveń impozantní,” komentoval. „Jsem si jistý, že zde v Praze nalezne své obecenstvo, zvláště mezi význačnou klientelou hotelu Hilton. Rádi bychom také srdečně poděkovali za Frederikovo štědré gesto, kdy se rozhodl věnovat výtěžek z prodeje první fotografie ve prospěch programů Chance 4 Children.” S šibalským úsměvem na tváři ještě dodal: „Jinými slovy, doufáme, že se tato výstava dobře chytne…”

Pokud byste měli trochu volného času, proč se nezastavíte v Hitlonu, užít si pár chvil s Frederikovým uměním? Možná vás některý z jeho obrazů osloví natolik, že si ho budete chtít pověsit na vaše oblíbené místečko v obývacím pokoji. Výstava se nachází za recepcí v blízkosti schodiště.

Ochutnávka některých fotografií od Frederika z Malmö: