Kdo to klepe na okno Thomayerovy nemocnice?

03.03.2021

 

Ani uzavření nemocnic nezabránilo týmu Dr. Klauna C4C v rozdávání úsměvů!

Nejen děti, ale i rodiče byli překvapeni, když minulý týden někdo z ničeho nic hlasitě zaklepal na jedno z oken dětského oddělení pražské Thomayerovy nemocnice.

Mami, to jsou klauni, kteří nás chodí navštěvovat!“ zvolal jeden z malých pacientů.

Za oknem na ně mávali dva klauni, kteří se pod obličejovými maskami doslova hmatatelně široce usmívali… Pověstné „nemocniční blues“, panující v těchto dnech izolace v dětských odděleních nemocnic po celé zemi, okamžitě vystřídal smích, radost a výraz úžasu.

Děti se staly přímými účastníky představení dvou členů týmu Dr. Klauna – Dr. Čučululka a Dr. Bubobuba. Moc se jim líbila jejich kouzla, legrácky a balónková zvířátka, která pro ně během chvilky vyrobili. Brzy zapomněly, že jsou v nemocnici 🙂

„Vždy nás nesmírně těší přinášet dětem v nemocnicích radost a smích prostřednictvím naší „terapie smíchem“,“ usmívá se spoluzakladatel C4C Rafal Wojas, který je profesionálním nemocničním klaunem již více než 30 let. „Za daných okolností musíme trochu přemýšlet, jak se k našim malým pacientům dostat,“ pokračuje s náznakem úsměvu. Současná opatření brání klaunům ve vstupu do většiny nemocnic.

Těžkosti a překážky jsou však obvykle matkou těch nejlepších nápadů a klauni C4C našli způsob, jak šířit lásku a radost navzdory současným omezením. Vystupovali dokonce i na plošině stavebního jeřábu – podívejte se sami tady!

„Čím je pro herce v divadle potlesk, tím je pro nás úsměv, smích a štěstí ve tvářích dětí,“ říká Rafal. „Už se těšíme na další návštěvy.“ Kdo ví, možná budou příště šplhat po lanech? J

Stejně jako všechny služby C4C, i naše klaunské návštěvy nemocnic jsou zdarma a jsou podporovány VÁMI! Zvažte prosím členství v našem „Klubu přátel Dr. Klauna a Chance 4 Children“ kliknutím sem. Vaše podpora je pro pokračování naší práce velmi potřebná a nesmírně si jí vážíme!

Děkujeme!

Tým C4C

Odkaz na web nemocnice:

https://www.ftn.cz/clanky/klauni-prisli-rozveselit-nase-detske-pacienty-ve-ftn-dekujeme-1140/

Odkaz na Facebook nemocnice:

https://www.facebook.com/FakultniThomayerovaNemocnice/posts/3772485086122409