Koloběžka: 600 km pro charitu než mi bude 60 let

06.04.2023

 

Markéta Franke, předsedkyně nadačního fondu Chance 4 Children, si dala na duben 2023 velkou výzvu! Chce ujet za 12 dní přes 600 km na koloběžce, aby vybrala peníze na vzdělávání v dětských domovech.

 

Autor: Martina Vaculíková

Markéta Franke, předsedkyně nadačního fondu Chance 4 Children, si pro svou výzvu s koloběžkou vybrala podporu vzdělávání v dětských domovech. Tedy projekt jejímu srdci nejbližší: Odrazový můstek. To proto, že se v něm osobně aktivně zapojuje jako mentor, že sama sleduje děti z dětských domovů a zajímá se o to, co ve kterém domově potřebují.

Jak Markéta sama říká: „Vzdělání, tedy lepší šance na budoucnost dětí, mi přijde velmi důležité. Právě znalosti a dovednosti dělají rozdíl šancí po opuštění hnízda dětského domova – zda se uplatní v práci, najdou si bydlení, nespadnou do dluhů, zda se smysluplně a bezproblémově zařadí do společnosti. Moc mne hřeje u srdce, když vidím ty změny na dětech před vzděláváním a po kurzech, i jejich nadšení, když se jim někdo věnuje.“

Markéty výzva tedy je: brzy jí bude 60 let a chce ujet na koloběžce více než 600 km po trase, která tvoří na mapě symbolickou šestku. Chce touto cestou vybrat 600.000 Kč na vzdělávání dětí v dětských domovech. Startuje 11.4. ráno v Krásné Lípě a dojet má  23.4 večer do Kačice. Na trase objíždí dětské domovy, ve kterých lektoři C4C již učí. Toto je její startovní VIDEO, které napoví víc.

Výzva pro nás naopak je: dát korunku ke korunce a podporovat každý metr Markétiny cesty. Každý metr má hodnotu 1 Kč.  10 m = 10 Kč, 100 m = 100 Kč,  200 m = 200 Kč, … 1 kilometr má hodnotu 1.000 Kč, kterou spolu přeměníme na budoucnost pro děti. Pro koloběžku také hledáme zapálené sponzory, kteří budou součástí mediální propagace. Především Generálního partnera (150.000,-Kč) a Partnery dne (20.000,- Kč). Pokud by nás chtěl někdo takto podpořit, prosím pište na m.s.franke@c4c.cz nebo nás podpořte přímo na náš účet: 444744369 /0800.

Markéta dá do své cesty vše: „obětuje“ své nohy, překoná všechno počasí i nástrahy dlouhé cesty. Celou dobu ji můžete sledovat na FB Chance 4 Children nebo na youtube Chance 4 Children. Kde jede, jak to zvládá, koho potkává cestou? Znáte to: plán je jedna věc a možné nástrahy cesty věc druhá, videa z každého dne možná budou zábava.

Před 6 lety Markéta již něco podobného na koloběžce jela, takže tuší … A přesto, nebo právě proto, jede znovu. Už jednou jsme společně dokázali peníze vybrat. Zvládneme to znovu? Každá koruna bude pro Markétu velkou motivací jet dál! Držte jí palce, snadné to nebude.