Konečně se podařilo: C4C je nyní plně registrováno jako neziskové sdružení také na Slovensku!

10.06.2007

Po zvládnutí byrokracie, papírování a dalších porodních bolestí, které předcházejí založení nové organizace, se to konečně stalo realitou. S okamžitou platností je Chance 4 Children Slovensko právnickou osobou.

Po měsících práce na přípravě právního rámce bylo C4C založeno v Košicích, evidentně nejpotřebnější části země, jako neziskové, humanitární občanské sdružení. „Vzhledem k situaci v regionu jsme se rozhodli založit sdružení v Košicích, poněvadž ve srovnání se zbytkem Slovenska jsou zde potřeby největší a nejnaléhavější,” říká Rafal Wojas, ředitel C4C. „Mnoha dětským domovům se stále zoufale nedostává finančních prostředků a mohou tak velmi dobře profitovat z programů C4C.”

C4C se na Slovensku angažuje již několik let. Hodnotné dodávky pomoci pro jihovýchodní Slovensko vydatným dílem přispěly ke zlepšení infrastruktury domovů a dětských zařízení v zemi. Jako projev uznání za práci C4C pozval slovenský velvyslanec v Praze, J.E. Ladislav Ballek C4C tým po jeho poslední cestě na Slovensko k návštěvě ambasády a vyjádřil zde svůj vděk a ocenil také aktivní pomoc ze strany C4C.

Vedením slovenské kanceláře byli pověřeni Marek a Lucie Zámočníkovi, dlouholetí podporovatelé a pomocníci C4C. Do doby než se podaří zajistit odpovídající financování, sponzory a rozpočet, povedou Marek a jeho žena kancelář na dobrovolnické bázi. „Jsem nadšený, že C4C Slovensko je konečně realitou. Dlouhá léta jsme toužili pomáhat společensky znevýhodněným dětem v ústavní péči, aby mohly žít lépe a získaly větší šance pro svoji budoucnost. Model práce C4C je skutečně prověřený a osvědčený a my se těšíme na věci, které jsou před námi!” říká Marek.