Mohl by povstat nový Paganini? 120 kytar pro C4C!

16.02.2007

Nebo to bude spíše nový Eric Clapton či Carlos Santana? Hudební nadání není neobvyklé a dětem v dětských domovech v naší zemi rozhodně nechybí. Skrytě leží v mnoha dětech a čeká, až ho někdo probudí, zapálí a bude sytit, aby se mohlo naplno projevit.

Problémem však je, že se těmto dětem nedostávali učitelé, kteří by jim pomohli najít sami sebe. Teď se to však změnilo. Chance 4 Children (C4C) s radostí oznamuje, že v rámci programu SPRINGBOARD TO LIFE se výuka hudby dostala do osnov. Za laskavého přispění společnosti HDT Impex z Karlových Varů, která nám nabídla 120 kytar za neuvěřitelně nízkou cenu, se výuka rozběhla v polovině února.

Prvním učitelem hry na kytaru se stal Michal Němeček z hudební skupiny Pumpa, který má již 30ti leté zkušenosti s hrou na tento nástroj. Jako otec dvou dětí s hudebními sklony se Michal těší na předávání svých znalostí svým novým žákům. „Hudba vždy byla, vedle mé rodiny, mou největší láskou. Dala křídla mým pocitům a smysl mému životu. Díky hudbě jsem se naučil přemáhat těžkosti a proměnit své pocity v pozitivní energii,” říká Michal. „Doufám, že se mi totéž a více podaří předat dětem, které učím!”