Online setkání s naším týmem učitelů – daleko od sebe, ale spojení světlem svíček. Potřebujeme vaši pomoc!

15.03.2021

 

Dne 4.3. se uskutečnilo naše první online setkání s mentory a učiteli C4C. S tímto úžasným týmem lidí se srdcem na pravém místě se kvůli pandemii nemůžeme sejít osobně, jako jsme to dělávali v předchozích letech, a všem se nám už začalo stýskat.

Využili jsme proto IT technologií, jako to teď musí dělat všichni, a setkali jsme se s nimi sice „jen“ virtuálně, ale všichni jsme si k tomu zapálili příjemnou vonnou svíčku. Svíčky jako symbol fyzického spojení a poděkování dostali všichni naši učitelé a mentoři.

Setkání se zůčastnilo 12 z nich. Virtuální posezení zahájila Markéta Franke, ředitelka nadačního fondu C4C, povídáním o nových aktivitách, které C4C právě dělá, a o naší humanitární pomoci v dětských domovech.  Jeden z našich učitelů hudby Michal Němeček, nám pak zahrál na kytaru – jeho malý koncert všechny nesmírně potěšil. Monika Kavanová, jedna s našich mentorek, která celé setkání vedla, si pro nás připravila sebemotivující aktivity. A nakonec nás naše úžasná klaunička Vendy Tichotová potěšila obrázkem, který během setkání nakreslila.

Podařilo se nám tak alespoň na několik desítek minut vytvořit prostor pro sdílení všeho, co měli „naši“ lidé na srdci. Řeč přišla samozřejmě i na to, jak je nelehké učit děti přes obrazovky počítačů a mobilů – mnoho z našich učitelů dělá online lekce a potýkají se s celou řadou menších či větších potíží. I tak ale vnímají jako štěstí, že mohou „své“ děti vídat osobně alespoň takto na dálku.

„Rozhodně to není nijak jednoduché,“ říká Petra Erguvanli, koordinátorka programu Odrazový můstek k životu, který aktivity učitelů a mentorů v dětských domovech zaštiťuje. „O to víc si vážíme každého učitele i mentora, který to za ty měsíce šílenství nevzdal, a jede s dětmi dál. Jsou to úžasní lidé, kteří berou své aktivity jako poslání, a je až dojemné pozorovat, jak se nenechávají zastavit.“

Z celého srdce bychom si přáli, abychom už zase mohli fungovat offline,“ doplňuje mentorka Markéta Franke. „Stýská se nám po osobních setkáních s dětmi, po normálním fungování aktivit C4C. Vnímáme obrovskou frustraci dětí v dětských domovech, obrovské nasazení a bezútěšnost vychovatelů a vedení dětských domovů. Snažíme se být užiteční, jak jen můžeme.“

Nezbývá, než se zhluboka nadechnout a vydržet. Pomozte nám s tím! V důsledku opatření naší vlády jsme museli ukončit veřejné sbírky, ze kterých jsme financovali  běh aktivit C4C, což se týká i kroužků, které vedou naši učitelé. Jsme podporováni už jen VÁMI! Zvažte prosím členství v našem „Klubu přátel Odrazový můstek k životu a C4C“ kliknutím sem.

Vaši pomoc potřebujeme pro pokračování naší práce a nesmírně si jí vážíme!

Z celého srdce děkujeme.

 

Autor: Petra Erguvanli a Zuzana Šrámková