Požehnané velvyslancem…

28.12.2014
28.12.2014
Požehnané velvyslancem…

Německý velvyslanec Dr.Arndt Freiherr von Freytag Loringhoven, prezident Rotary Clubu Bohemia Uwe Hengstermann a zakladatel C4C Manfred Franke spojili své síly, aby kufřík s nářadím Makita našel šikovného majitele.

Na každoročním vánočním večírku daroval Rotary Club Bohemia, který je tradičním fundraiserem C4C, neziskové organizaci kufřík s nářadím Makita. Klub je hlavním sponzorem projektu Odrazový můstek k životu a pomáhá již deset let.

„Velmi si vážíme Rotary Clubu Bohemia za odhodlání spojit své síly s našimi a společně pomáhat mladým znevýhodněným lidem, aby se úspěšně zařadili do společnosti,“ poznamenal Manfred Franke, zakladatel C4C. „Klub při nás stál v dobrých i horších časech a díky jeho vytrvalosti našlo mnoho mladých lidí smysl života.“

Každé dítě má právo na vzdělání – to je motto projektu Odrazový můstek k životu. Chance 4 Children zaměstnává kolem dvaceti lektorů, kteří pomáhají mladým lidem vstoupit do světa dospělých, předávají jim odborné znalosti a učí je praktické dovednosti. Díky této pomoci mají mladí větší úspěch v prvním zaměstnání.

Týmu C4C netrvalo moc dlouho najít někoho, komu by se kufřík s nářadím hodil. Získal jej šestnáctiletý Pepa z dětského domova v Klánovicích. Učí se truhlářem a v dětském domově pomáhá, s čím je třeba. Taková sada nářadí byla jeho snem. „Již za jeden den jsme měli jasno, o kufřík se přihlásil zručný a milý příjemce,“ usmívala se Katka Wojasová, manažerka Odrazového můstku k životu, a dodala, že obvykle vše trvá déle.

Asi to bylo skutečně požehnáno velvyslancem. 🙂