Projekt Internetové bezpečnosti O2 Chytrá škola doputoval díky C4C i do dětských domovů! Od začátku školního roku se věnujeme pomoci vychovatelům v dětských domovech v Novém Strašecí a v Ledcích

24.03.2021

 

Vychovatelé v dětských domovech hrají mnoho rolí, a v současné době mimo jiné učí děti i digitální gramotnosti a internetové bezpečnosti. Tety a strejdové totiž dětem bez zázemí nahrazují jejich rodiče, kteří by je za jiných okolností fungováním na internetu provázeli.

Projekt O2 „Chytrá škola“ byl nastaven na několik měsíců a po analýze a metodických přípravách začala probíhat školení vychovatelů – bohužel kvůli současné situaci on-line. I navzdory tomu byla školení velmi interaktivní a vedla k otevřené diskusi. Z té mimo jiné vyplynulo, že děti nemají na internetu ty správné vzory. Chybí jim vhodné idoly, které by mohly bezpečně sledovat.

Dohodli jsme se tedy, že s tím něco uděláme, a pomohl nám v tom moc prima člověk-influencer – zpěvák Raego. Tak vznikl  on-line workshop pro děti. Povídání na internetu a o internetu proběhlo 17.2.2021. A byla to trefa do černého. Děti Raega znaly a uchvátilo je, že se s ním mohou bavit, poslouchat, jak se prokousával životem, pasoval s rasismem,  jak mu pomohla hudba nebo jak pracuje s technologiemi a sociálními sítěmi.

Raego (vlastním jménem Vladimír Pham) své mladé posluchače nadchl. Bylo to pro nej složité. Byl právě nemocný, ale i přesto dětem věnoval čas a nevyhýbal se odpovědi na jakoukoliv otázku.

Moc a moc za to děkujeme, Raego!

Workshop měl velký ohlas,“ napsaly nám paní vychovatelky z Ledců a Nového Strašecí. „Děti si pouštěly Raegovy písničky, povídaly si mezi sebou i s vychovateli o tom, jak na ně Raego jako osobnost zapůsobil. Mají teď nový vzor – a to je skvělý počin!“

Máme z toho velkou radost. Podpora dětí v dětských domovech nás nesmírně naplňuje a baví a chceme v ní pokračovat. V důsledku opatření naší vlády jsme však museli ukončit veřejné sbírky, ze kterých jsme financovali  běh aktivit C4C, což se týká i kroužků, které vedou naši učitelé. Jsme podporováni už jen VÁMI!

Pomozte nám pomáhat!

Zvažte členství v „Klubu přátel Odrazového můstku k životu a C4C“ kliknutím sem.

Potřebujeme vaši podporu, abychom mohli dál měnit životy znevýhodněných dětí k lepšímu, a nesmírně si jí vážíme!

 

 

Autor: Markéta Franke