Robin Hood v roce 2021: pro Robina to byl dobrý rok – jeho tým předal do dětských domovů a institucí náhradní péče hmotnou pomoc převyšující 17,4 milionů korun

05.08.2022

 

Autor: Zuzana Šrámková –

Obvyklou dobou na bilancování je začátek nového roku, ale dokud chodí děti do školy, jsou přece jen letní měsíce nejklidnější částí kalendářního roku, a i mně se letos podařilo v klidu se ohlédnout za uplynulým rokem 2021 až teď.

A to ohlédnutí mě nesmírně zahřálo u srdce.

Díky našim partnerům a podporovatelům se nám totiž podařilo dětských domovech a dalších institucích náhradní péče, celkem ve 37 různých zařízeních, distribuovat hmotnou pomoc v podobě nového oblečení, bot a doplňků, jejichž hodnota přesáhla 17,5 milionů korun!

Nezdolnými partnery programu Robin Hood byly i nadále společnosti VanityFair International a švédská nezisková organizace HH dodávající do dětských domovů a ostatních zařízení pravidelně nové boty a oblečení.

Mladým dospělým odcházejícím do života mimo ústavní péči pomohla významně společnost Alza.cz a.s., která jim darovala startovací balíčky elektrických spotřebičů do domácnosti.

Potěšily i alternativy mléčných výrobků značky Alpro a Provamel darované společností Danone a.s., díky kterým přišly kuchařky několika dětských domovů na nové nápady, jak dětem zpestřit jídelníček.

Velké poděkování míří také do společností DHL Česká republika, která nám hmotnou pomoc už léta dováží do kladenského skladu, který můžeme užívat díky velkorysosti společnosti ESA logistika a.s..

Všem vám, kdo jste nás v roce 2021 podpořili, z celého srdce děkujeme.

Bez vás bychom takhle pomáhat nedokázali!