Setkání týmu C4C v hotelu Mamaison Riverside v Praze

02.09.2019

 

V neděli 15. června 2019 se v hotelu Mamaison Riverside v Praze uskutečnilo druhé setkání týmu Chance 4 Children, kam byli pozváni všichni učitelé, mentoři a klauni, kteří s námi během školního roku 2018/2019 spolupracovali.

Vzhledem k tomu, že během školního roku je někdy obtížné najít čas k vyjádření velkého uznání těmto lidem, je hlavním účelem našich setkání ukázat jim, že si vážíme času a úsilí, které věnují své práci – a také zdůraznit, čeho jsme společně dosáhli během uplynulého školního roku.

Při pohledu na úspěchy uplynulého roku lze snadno přehlédnout, že být učitelem, mentorem nebo klaunem někdy přináší i nemalé výzvy. Po pravdě řečeno, tito lidé mají bez nadsázky srdce ze zlata, když se dokáží s láskou věnovat dětem v dětských domovech, z nichž některé mají špatné sociální dovednosti a návyky, nebo improvizovat a přizpůsobit se místnosti plné těžce nemocných dětí trpících steskem. Za tímto účelem je každý učitel, mentor a klaun pracující pro C4C pečlivě vybrán a speciálně vyškolen.

„Pokud jde o mě, všichni tito lidé jsou hrdinové,“ usmívá se Petra Erguvanli, programová manažerka iniciativy Springboard to Life C4C. „Pro ně něco jako „obvyklá práce“ prostě neexistuje.“

Na druhou stranu jsme nechtěli, aby naše schůzka byla jen poklepáním na ramena ve spojení s chutným jídlem a pitím. Proto jsme se, stejně jako na našich předchozích setkáních, pokusili okořenit společně strávený čas několika inspirativními workshopy na témata související s výzvami, kterým naši lidé čelí.

Téměř legendární herec a režisér Daniel Brown hovořil o Síle improvizace. Tomáš Adam, zakladatel platformy Go Freedom (kterou jsem již zmínila v předchozích článcích), diskutoval o otázce Jak nevyhořet, a Pavel Wieser, se kterým se většina z nás setkala poprvé, nám poradil, kde hledat Vnitřní motivaci dětí.

O každém z nich by bylo možné napsat samostatný článek a během každého workshopu jsme se dozvěděli něco nového, co by se dalo aplikovat na naši každodenní interakci s dětmi využívajícími programy C4C. Jednou z nevýhod je samozřejmě to, že není dost času na ponoření se do hloubky každého tématu. S ohledem na to uvažujeme o uspořádání dalších setkání, která by nám právě toto umožnila.

Závěrem bychom rádi poděkovali vedení pražského hotelu Mamaison Riverside Hotel, který nám velkoryse a na poslední chvíli poskytl skvělé místo k setkání. Velmi si vážíme laskavosti a otevřeného přístupu, skvělé organizace a laskavého přijetí.

Indické jídlo, které pro setkání darovala restaurace Namastaey India, bylo jako z jiného světa (podobně jako Indie …) a bylo velmi chutné. Koláče a pekárny z pekárny Kladno Kompek pomohly vytvořit příjemnou atmosféru, a dokonce i teď, když na všechny ty koláče a buchty myslím, mám sliny na jazyku. Moc děkujeme!

Děkujeme všem, kdo přišli – mentorům, učitelům a klaunům, jakož i Danielovi, Pavlovi a Tomášovi, kteří nás všechny v mnohém inspirovali.

Zvláštní uznání a velké poděkování si zaslouží také společnost Kaufland Česká republika, náš generální partner, za velkorysou podporu programů Dr. Klauna.

Bylo to opět krásné odpoledne a už se těšíme na další 😊

 

 

Zuzana Šrámková