Seznamte se s „velkým uchem“ C4C Bárou Neuwirthovou

01.12.2015
01.12.2015
Seznamte se s „velkým uchem“ C4C Bárou Neuwirthovou

Bára je vystudovaná psycholožka a v C4C plní důležitou roli. Stala se „jedním velkým uchem“ pro děti z dětských domovů v Praze a okolí.

„Mým úkolem je být tu pro každého, kdo si potřebuje o něčem promluvit, svěřit se,

nebo se jen vypovídat ze svých starostí,“ říká Bára, která poslední dva roky poskytuje

psychologické služby svěřencům dětského domova v Kralupech nad Vltavou. Pracuje indivuálně i skupinově, vždy podle přání.

„Vedení a vychovatelé dětského domova v Kralupech si Bářiny práce velmi váží,“ říká Katka Wojasová, manažerka projektu C4C Odrazový můstek k životu. „Díky tomu vznikla myšlenka nabídnout její služby dalším osmi dětským domovům v okolí Prahy.“

„Po konzultaci se zástupci dětských domovů jsem pochopila, že konkrétní asistence je jedna z priorit,“ vysvětluje Katka. „Pobyt ve státním zařízení přináší dětem řadu neobvyklých problémů, kterým jejich vrstevníci vyrůstající v rodinném prostřední vůbec nemusí čelit. Proto je odborná pomoc, díky níž děti vyřeší konkrétní potíže, velmi důležitá.“

Doufáme, že budeme mít možnost představit Báru na různých setkání či seminářích. Vedení dětských domovů ji znají z písemného kontaktu. Prozatím dětem slibuje svou účast, bude jim naslouchat a radit.

„Proto jsem v Chance 4 Children. Abych ti nabídla příležitost mluvit o tom, co ti leží na srdci. Může jít o ledacos – o potíže ve škole, neshody s kamarády nebo problémy s dospělými. Může to být chvíle rozhodování: co a jak dál dělat, kam jít na školu nebo kde pracovat… To všechno (nebo něco jiného, co bude potřeba) spolu můžeme probrat, pokud budeš chtít.

Báro, přejeme ti mnoho úspěchů a radosti z nové výzvy. Ať tvé „velké ucho“ pomůže mnoha dětem.