Srdcervoucí rozloučení s naším výjimečným kamarádem, spolupracovníkem, učitelem a kolegou.

01.05.2012
01.05.2012
Srdcervoucí rozloučení s naším výjimečným kamarádem, spolupracovníkem, učitelem a kolegou.

S pocitem hlubokého smutku a ztráty oznamujeme, že Miloš Janata z C4C navždy odešel dne 30. března při tragické nehodě při sjíždění řeky.

Miloš byl mladý, ambiciozní muž s hlubokým smyslem pro společenskou zodpovědnost. Byl také horlivým nadšencem kanoistiky. Minulý týden bohužel tragicky zahynul při sjíždění řeky Kamenice blízko Jablonce , kdy se jeho kánoe i s posádkou, čelící silnému větru a sněhu, převrhla v divoké vodě. Jeho přátelům se podařilo zachránit a dostat se do bezpečí, zatímco Miloš byl nejdříve prohlášen za nezvěstného. Jeho tělo bylo později nalezeno po usilovném pátrání hasičů několik hodin po nehodě , dva kilometry po proudu řeky.

“Jsme velice zarmouceni a šokováni”, říká Manfred Franke, zakladatel a prezident C4C. “V jednu chvíli jsme si mysleli, že si z nás někdo utahuje a zkouší hloupý aprílový žertík. Nemohli jsme tomu jednoduše uvěřit.”

Posledních dva a půl roku učil Miloš (31) na částečný úvazek v rámci programu C4C počítačový kroužek v Dětských domovech poblíž Prahy. Díky jeho nadšení a obětavosti pro svou práci jsme Milošovi nabídli místo projektového manažera a připojení se k týmu C4C na plný úvazek. Jeho první pracovní den v novém zaměstnání měl být v pondělí 2. dubna.

“ Po ztrátě dvou relativně mladých lidí, mých blízkých přátel za poslední dva roky, ve mě ztráta Miloše vyvolává pocit naléhavosti. Ať slouží jako připomínka nám všem, jak je náš život křehký. Naučme se využít náš čas co nejlépe. Nikdo z nás neví , jak dlouhá je ta naše cesta”, říká Manfred Franke.¨

Miloš nám všem bude moc chybět! Touto cestou bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast jeho nejbližší rodině, příbuzným a blízkým přátelům. Jsme v duchu s vámi během těchto těžkých chvil.