Tuny dobré vůle a laskavosti na jednom místě – na Dnu řemesel a tvoření v Doksech u Kladna se podařilo vybrat 26 700 Kč pro C4C!

03.10.2021

 

Akce, kterou pořádala Martina Pupcsiková z C4C a spolek Živé Doksy, se poslední zářijovou neděli koupala ve slunečních paprscích – a dobrá nálada vyzařovala ze všech zúčastněných. Město Doksy pozvalo prostřednictvím C4C i 15 dětí z dětského domova Nové Strašecí, aby sdílely zábavu a nadšení a velkoryse jim darovalo poukázky na občerstvení zdarma – aby děti měly nejen rozzářené oči, ale i plná bříška…;-)

„Žasnu, jaká obecní pospolitost a nálada zde stále funguje,“ usmívá se Martina Pupcsiková. „Dobře vy, Doksy!!!“ 😊.

Hlavní vchod obsluhoval tým C4C Dr. Klauna: Zuzka, František, Rafal a Martinka. Kromě vybírání dobrovolného vstupného na podporu iniciativy nemocničních klaunů C4C dělali klauni radost příchozím i svými zvířecími balónky a vtipnými scénkami.

Moc děkujeme, Doksy! Celkem jsme díky příspěvkům řemeslníků, vstupnému a darům získaným koupí knihy Pohádky k dočmárání Martiny Pupcsikové získali 26 701 Kč!“ děkuje Rafal Wojas, spoluzakladatel C4C a koordinátor projektu Dr. Klaun.

Výtvarně-řemeslných aktivit bylo na místě nepočítaně – od malování keramiky, točení z hlíny, výroby mozaiky, paličkování, broušení skla, malování kamínků až po výrobu přáníček a čokoládových dobrot. O všechna řemesla byl takový zájem, že si jejich organizátoři sotva stačili vydechnout a sami se najíst a napít… 😊

Vedle nich tu byl i úžasný pan sokolník Pavel Řehek se svými dravci a sovami (který se s dětmi trpělivě dělil o zajímavosti z ptačí říše a nechal své opeřené přátele předvádět lety přímo nad hlavami dětí), bubenická kapela Panda Banda, Diskotačení Báry Ladrové a zpěvák Jakub Vostřák.

Usměvavé tváře a dobrá nálada všech zúčastněných svědčily o tom, že se akce vydařila. Doufejme, že se příští rok bude opakovat. Je to zážitek, který všichni potřebujemeuž jen kvůli té spoustě laskavosti a dobré vůle!

A pokud chcete i vy podpořit činnost C4C, staňte se členy Klubu přátel C4C a Dr. Klauna. Díky vaší podpoře můžeme pomáhat dětem, které nemají tolik štěstí jako ostatní, chodit rozveselovat děti do nemocnic, dětských domovů a seniory do domovů důchodců. Děkujeme vám!

 

Autoři: Martina Pupcsiková, Zuzana Šrámková a Manfred Franke