Únor 2007 je ve znamení druhé fáze programu SPRINGBOARD TO LIFE

28.02.2007

Po úspěšném zahájení pilotního projektu v roce 2005 vstoupil Chance 4 Children (C4C) program SPRINGBOARD TO LIFE (STL; Odrazový můstek do života) do rozšířené druhé fáze s širší nabídkou služeb.Navržený pro mimoškolní odbornou výuku dětí v dětských domovech v České republice a na Slovensku, usiluje tento program o výuku rozličných předmětů, které dětem zprostředkují odborné a společenské dovednosti, s jejichž pomocí se hladce integrují do společnosti. Vedené vysoce motivovanými cestujícími učiteli se srdcem pro děti, naše kurzy momentálně nabízejí:

1) Anglický jazyk
2) Výuka pekařských/cukrářských dovedností
3) Moderní a klasický tanec
4) Hra na kytaru
5) Počítačová gramotnost (připravuje se)
6) Drama
7) Smyslová laboratoř (kreativní život)

Tyto předměty zpestřujeme výlety a událostmi, které podporují společenskou integraci. Např. turnaje v bowlingu, šipkách, sportovní klání, to vše s cílem dát těmto mladým lidem vychovávaným v institucích pocit, že jsou součástí společnosti. Reakce na STL program jako celek jsou více než příznivé.Dalším projektem na našem stole je MPL (mobilní počítačová laboratoř). Jedná se o kamion vybavený 20-30 počítačovými stanicemi, který bude sloužit českým a slovenským dětem při výuce moderních počítačových technologií. STL program aktivně podporuje Nadace VODAFONE a Rotary Club Bohemia, Praha.

Projekt již získal záštitu Ministerstva informatiky a má ambici pomoci ročně až 500 dětem k získání diplomu v tomto oboru, čímž jim usnadní cestu k získání dobrého zaměstnání.