Samsung a C4C: klaunování online. Pomáháme dětem i seniorům v izolaci či karanténě

26.04.2022

 

Nouze naučila Dalibora housti“ – to je rčení, které rozhodně platí i pro iniciativu C4C „Online Dr. Klaun“. Během dva roky trvající pandemie onemocnění covid 19 se zavřely dveře nemocnic i pro naše týmy Dr. Klauna, což mělo za následek mnoho smutných mladých lidí, kteří marně čekali na jejich návštěvu.

Přestože naši klauni přišli s několika netradičními nápady, jako například klaunování z jeřábové plošiny či balkonu (viz zde a zde), žádný z nich nakonec nebyl udržitelný.

A pak, když jsme potřebovali přátelskou pomoc, přišla nabídka od společnosti SAMSUNG Česká republika.

Když se tato ikonická společnost dozvěděla o našich potížích, věnovala nám plnou krabici tabletů Galaxy Tab S6, aby se koncept on-line návštěv klaunů stal skutečností! I po skončení pandemie koncept on-line klauniád prostřednictvím tabletů pokračuje. Tablety nám nyní umožňují oslovit děti v situacích, kdy jejich zdravotní stav vyžaduje izolaci či karanténu.

„Vyzkoušeli jsme si online klaunování v Kolíně a přesvědčilo nás to, že je to koncept, kterému se chceme věnovat,“ říká Rafal Wojas, spoluzakladatel C4C a koordinátor projektu Dr. Klaun. „Nemoc covid 19 se bude z času na čas objevovat i nadále, což znamená, že se tu a tam objeví děti, které na dětských odděleních nemocnic nebudeme moci navštívit osobně. Online klaunování je úžasná alternativa pro děti v karanténě, která jim může pomoci zahnat smutek a tíhu osamělosti obzvlášť v těchto situacích.

 

Autoři: Manfred Franke, Zuzana Šrámková